Newsy

Rusza II sezon klubu płytowego AC Records

Portal Winylowy
Portal Winylowy
28.11.2020
Ruszyły zapisy do II sezonu klubu płytowego AC Records. W jego ramach zostanie wydanych sześć płyt z najwyższej jakości muzyką jazzową. Pierwszy sezon okazał się dużym sukcesem wydawniczym w Polsce i na świecie, sporo tytułów stało się już kolekcjonerskimi rarytasami. Pomysłodawcą klubu jest Adam Czerwiński - wybitny polski perkusista jazzowy i producent muzyczny. Do 15 grudnia abonament z 10% zniżki. Psychosonda jest oficjalnym partnerem wydawnictwa.

Dlaczego warto dołączyć do klubu? 

Albumy będą wydawane co dwa miesiące zaczynając od grudnia. Ukażą się na różnych nośnikach: na winylach, płytach CD, kasetach, a także - na specjalne zamówienie - na taśmach. Można je kupować zarówno będąc członkiem klubu jak i indywidualnie. Dla klubowiczów jednak przewidziano sporo dodatkowych atrakcji. 

Na stronie AC Records można już teraz zapisać się do drugiej edycji klubu płytowego. Co zyskujesz będąc członkiem klubu? 

  • drugi sezon obejmował będzie 6 ściśle limitowanych tytułów (400 w wersji czarnej i 200 kolorowej) 
  • cena abonamentu to 954 zł (czarne) oraz 1320 zł (kolorowe) co stanowi 80% ceny detalicznej przy zakupie poszczególnych płyt
  • klubowicze mają gwarancję najniższych numerów (na numerację ma także wpływ data przystąpienia do klubu) 
  • wysyłka płyt na terenie Polski gratis 
  • każdy klubowicz może w każdym momencie kupić płyty dostępne na sklepie z 15% rabatem - po kontakcie na priv. Dostępne będą także kasety w specjalnych cenach dla klubowiczów. 
  • każdy klubowicz może liczyć na autograf lub dedykację na zamawianych płytach 
  • UWAGA! Tylko klubowicze otrzymają winylowy singiel - niespodziankę z niepublikowanym wcześniej materiałem. Singiel ten nigdy nie pojawi się w sprzedaży, więc wkrótce stanie się dość dużym rarytasem kolekcjonerskim o bardzo małym nakładzie.

Zapisy do klubu możliwe do momentu ukazania się drugiej płyty w serii (ok połowa lutego).  

Już w grudniu pierwsza płyta

 - Pierwszą płytą, która dotrze do Państwa, będzie materiał „Pictures” nagrany w składzie Larry Koonse, Darek Oleszkiewicz i Adam Czerwiński w Los Angeles. To klasyczne trio z gitarą w roli głównej. Tym, którzy zetknęli się z płytami AC Records, nie trzeba tych artystów przedstawiać. Brzmienie Koonsa, jego niewiarygodna wręcz muzykalność stawia go na równi z takimi gigantami jak Joe Pass, Wes Montgomery czy Pat Martino. Oleszkiewicza również słyszymy na dwóch płytach z poprzedniego sezonu. Głęboki i soczysty dźwięk jego basu zachwyca i elektryzuje każdego słuchacza. O sobie nie wypada mi mówić… Sami ocenicie :-) - tłumaczy Adam Czerwiński. 

W następnej kolejności już szykuje się „Mozart Rocks & Swings”. Muzyka wielkiego artysty została opracowana przez wspaniałego gitarzystę i kompozytora Marcina Wądołowskiego. Absolutnie nowatorskie podejście do klasyki, przepełnione zarówno jazzowym duchem jak i ciężkimi, rockowymi brzmieniami sprawia, że wielkie dzieła wiedeńskiego klasyka zaczynają nowe, współczesne życie. Do projektu została zaproszona wybitna skrzypaczka Alicja Śmietana. Brzmienie jej instrumentu wzmacnia i wzbogaca potęgę przekazu w dwóch częściach „Requiem”. 

Materiał został zarejestrowany w studio Custom 34 w pełni anologowym torze. Najwyższej klasy kultowe mikrofony, naturalna akustyka miejsca i taśma… Jeśli kochacie głębokie, pełne dynamiki i ciepła brzmienie, lubicie zatracić się w dźwiękach bez reszty, to płyta dla Was!

Adam Czerwiński: Kolejna pozycja to absolutny rarytas! Koncert nieżyjącego już wirtuoza fortepianu, wieloletniego członka zespołów Johna Coltrane’a: McCoy Tyner na Gdynie Summer Jazz Festiwal z 2000 roku! W składzie Charnett Moffett na basie i Al Foster na perkusji. Czy można sobie wyobrazić lepszy skład? Tyner to jeden z niewielu pianistów o wybitnie indywidualnym stylu, mający w historii jazzu swoje stałe miejsce. Jako ciekawostkę dodam, że zarejestrowany materiał jest dużo bardziej obszerny niż ilość miejsca na pojedynczym winylu. W związku z tym, planujemy wydanie Vol.2 które będzie dostępne tylko dla członków Ac Records Vinyl Club!

Jeśli chodzi o dalsze plany klubu, to zanosi się na szerszą współpracę z Gdynia Summer Jazz Festiwal. Istnieje sporo świetnie zarejestrowanych materiałów przez Radio Gdańsk. Na dzień dzisiejszy prowadzone są rozmowy z Johnem Scofieldem oraz Billem Laswellem.

Jeszcze raz Adam Czerwiński: Mnogość pomysłów i możliwości pozwala patrzeć w przyszłość z wielkim optymizmem! Mogę wam obiecać, że nie będzie nudy, a każde następne wydawnictwo będzie przynosiło Wam jeszcze więcej radości! Myślę że wszystkim nam jest to potrzebne w tym trudnym czasie…

 Świąteczna niespodzianka tylko teraz

Z okazji zbliżających się AC Records przygotowało specjalny prezent. Tylko teraz dodatkowy rabat na abonament w wysokości 10%. Można z niego skorzystać wyłącznie do 15 grudnia wpisując kod: „acrecords2020”. Skorzystajcie już teraz: https://acrecords.pl/aktualnosci/startuje-drugi-sezon-wydawniczy-ac-records/ 

info prasowe Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.