Newsy

Płyta Sorry Boys nagrana z okazji 79. rocznicy Powstania Warszawskiego

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
01.08.2023
Na zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego zespół Sorry Boys upamiętnił 79. rocznicę Powstania Warszawskiego. Artyści przygotowali materiał na płytę, wystąpili także na koncercie w Parku Wolności przy Muzeum. Album zawiera osiem autorskich kompozycji z tekstami Beli Komoszyńskiej, Miuosha, Zuzanny Ginczanki i Pabla Nerudy. Nie zabrakło również coveru legendarnej piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie”, która dopełnia całość. Płyta nosi tytuł „Moje serce w Warszawie”.

Link do całego koncertu: https://www.facebook.com/1944pl/videos/1032707681272935

Pierwszym singlem z albumu jest utwór tytułowy „Moje serce w Warszawie”. Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Macieja Puczyńskiego, który jest potomkiem dwojga Powstańców – Janiny Puczyńskiej „Isi” (z d. Bobowskiej), łączniczki kompanii „Koszta”, oraz Kazimierza Puczyńskiego „Wrońskiego”, dowódcy 104. kompanii Związku Syndykalistów Polskich w Zgrupowaniu „Róg”.

Bohaterem filmu jest miasto niezłomne – Warszawa. W teledysku pojawiają się Powstańczynie Warszawskie: Halina Rogozińska, pseudonim Mała, Anna Helena Kurek, pseudonim Anka i Zofia Czekalska, pseudonim Sosenka. 

„Moje serce w Warszawie” to poetycka podróż przez utraconą miłość, utracone miasto, a także hołd dla głębokości uczuć. Jeśli coś jest prawdziwe, zostaje na zawsze. W teledysku współczesna Warszawa jest pięknie sportretowana przez autora zdjęć i reżysera Maćka Puczyńskiego. W filmie pojawiają się także Powstańczynie. Jedna z nich, pani Halina Rogozińska „Mała”, nagrała przejmujące outrozawierające spontaniczny komentarz, który można usłyszeć w wersji streamingowej utworu – mówi Bela Komoszyńska, wokalistka zespołu Sorry Boys.

„Moje serce w Warszawie” to podróż przez lato 1944 roku, historię miłości młodych warszawiaków, nadziei, która towarzyszyła Powstańcom w początkowej fazie Powstania, aż po śmierć, stratę i ucieczkę w marzenia. Unosimy się nad Warszawą, oglądamy tamte wydarzenia jak przez sen. Bohaterką płyty jest też sama stolica, pięknie personifikowana w utworze „Miasto Warszawa” – erotyku napisanym przez chilijskiego poetę i noblistę, Pabla Nerudę.

„Stolica od lat pozostaje niezmiennie inspiracją dla artystów, dlatego album stworzony przez zespół Sorry Boys na 79. rocznicę Powstania Warszawskiego zatytułowaliśmy «Moje serce w Warszawie». Przechowujemy w pamięci historie osób, które tu żyły, marzyły, kochały, walczyły i ginęły. Uczucia tej opowieści znalazły swój wyraz w przejmującym albumie mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Za produkcję muzyczną albumu odpowiadał Jan Biedziak. Gościnnie wystąpili: Robert Gawliński, Natalia Szroeder, Dawid Tyszkowski i Jan Biedziak. Oprawę graficzną stworzyła Ola Bodnaruś.

 LINK DO ZAKUPU CD I LP W PRE-ORDERZE: http://bitly.pl/5bREm

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.