Newsy

Tak Brzmi Miasto 2022 już w listopadzie

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
04.10.2022
Czym jest granie na żywo w 2022 roku? Wielka scena niezmiennie przyciąga, a występ na wymarzonym festiwalu jest celem dla wielu artystów. Jednak doświadczenia pandemii, sytuacja geopolityczna i ekonomiczna oraz postępujące zmiany klimatyczne sprawiają, że zarówno muzykom, jak i organizatorom coraz trudniej nawigować po festiwalowych mapach.

Tak Brzmi Miasto 2022 to wydarzenie obowiązkowe dla wszystkich, którzy myślą o graniu live lub chcą rozwinąć karierę koncertową swojego zespołu. Jesienią w Krakowie ożywimy festiwalowe kontakty i zrobimy restart branży muzyki „na żywo” po pandemicznym wyhamowaniu. Zgromadzimy w jednym miejscu muzyków, managerów, bookerów, road managerów, realizatorów, organizatorów, dziennikarzy, producentów i wszystkich związanych z branżą muzyczną. Połączymy debatę o teraźniejszości i przyszłości sektora koncertowego z ponadgatunkową giełdą festiwali, na której będzie można spotkać przedstawicieli najlepszych i najciekawszych wydarzeń z Polski i Europy.

Wśród tych, którzy już potwierdzili swój udział w tegorocznej edycji festiwalu Tak Brzmi Miasto, znalazły się osoby odpowiedzialne za takie wydarzenia, jak: Colours of Ostrava, Męskie Granie, OFF Festival, BUSH, Wrosound, Edison Festival, Olsztyn Green Festival, Stay Wild Festival, Atlas Festival, D Festival, Inne Brzmienia, PIN, What's Next In Music, Focus Wales, WrOFFław oraz Soundedit. Z pewnością będzie ich jeszcze więcej!

Tak Brzmi Miasto to oczywiście panele dyskusyjne, wykłady, warsztaty oraz okazje do spotkań, ale także muzyczny showcase, czyli dwa koncertowe wieczory w wyjątkowych klubach na krakowskim Kazimierzu: Alchemii oraz HEVRE. Już niedługo specjalne jury, złożone z przedstawicieli wyżej wymienionych festiwali, wyłoni artystów i zespoły, które zaprezentują się podczas naszego tegorocznego showcase'u.

Niedługo zaczniemy odsłaniać pierwsze karty dotyczące programu konferencji Tak Brzmi Miasto 2022. Już teraz możemy zdradzić, że w tym roku stawiamy mocno na speed-meetingi. Zamierzamy zorganizować kilka sesji, podczas których artyści będą mogli poznać się i porozmawiać z naszymi festiwalowymi gośćmi.

Kolejna edycja konferencji i festiwalu Tak Brzmi Miasto odbędzie się w dniach 12 i 13 listopada w przestrzeni Teatru Nowego Proxima w Krakowie. Nie przegapcie tego najgorętszego wydarzenia muzycznego tej jesieni! Bilety znajdziecie na stronie www.takbrzmimiasto.pl.

O TAK BRZMI MIASTO:

Tak Brzmi Miasto Konferencja to cykliczne wydarzenie dla branży muzycznej, które łączy największą w Polsce część merytoryczną z festiwalem showcase’owym. Od 2014 roku przyciąga szczególnie artystów i menadżerów, którzy chcą sami zarządzać swoją karierą oraz profesjonalistów branży muzycznej: producentów, organizatorów wydarzeń i festiwali, pracowników firm fonograficznych i dziennikarzy muzycznych. W ciągu ostatnich ośmiu edycji, uczestnicy konferencji mieli okazję czerpać wiedzę o biznesie muzycznym od prawie 170 panelistów z 27 krajów w takich tematach jak: promocja, eksport muzyki za granicę, edukacja, finanse, czy szeroko rozumiana współpraca.

Na koncertach towarzyszących części showcase’owej konferencji wystąpiło ponad 70 młodych, obiecujących zespołów (m.in. Hańba!, Patrick the Pan, Disperse, Cheap Tobacco, Kraków Street Band, Besides), z których wiele stanowi obecnie line-up najlepszych polskich festiwali.

Mimo że na Tak Brzmi Miasto można spotkać największe nazwiska branży muzycznej, siłą wydarzenia jest jego kameralny charakter. Sprzyja to budowaniu relacji, swobodnej wymianie doświadczeń i owocuje długimi rozmowami, które często przenoszą się do jednego z krakowskich klubów, w których odbywa się konferencyjny showcase.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.