Newsy

Taśma z przesłuchania The Beatles dla Decca Records wystawiona na aukcji

Barbara Różańska
Barbara Różańska
12.12.2019
Na stronie londyńskiego Sotheby's trwa licytacja unikatowego nagrania z przesłuchania Betlesów w wytwórni Decca Records. Taśma pochodzi z prywantych zbiorów managera zespołu Briana Epsteina.

W Nowy Rok 1962 roku nieznany wówczas zespół The Beatles wykonał 15 piosenek dla brytyjskiej wytwórni Decca Records. Zespół był przekonany, że przesłuchanie zapewni im kontrakt. Tak się jednak nie stało. Mimo to ówczesny manager zespołu Brian Epstein zachował nagranie, które, jak się później okazało, odegrało kluczową rolę w historii Beatlesów.

Obecnie, londyński dom aukcyjny Sotheby's postanowił wystawić na internetowej aukcji taśmę z pamiętnego przesłuchania w wytwórni Decca, szacując, że nagranie zostanie sprzedane za kwotę od 50 000 do 70 000 funtów.

Demo zawiera utwory takie jak „Money”, „The Sheik of the Araby”, „September in the Rain”, „Three Cool Cats” czy „Like Dreamers Do”.

Licytacja zakończy się 13 grudnia. Szczegóły dotyczące przedmiotu aukcji na stronie Sotheby's.Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.