Newsy

Elektroniczna muzyka z lat 90. na winylu... Taylor Swift

Portal Winylowy
Portal Winylowy
17.07.2023
Słuchaczka nowo wydanej winylowej edycji albumu Taylor Swift "Speak Now" przeżyła spore zaskoczenie, gdy podczas odsłuchu płyty usłyszała dźwięki eksperymentalnych utworów elektro z lat 90. Fanka podzieliła się swoim odkryciem na TikToku, a cała sprawa błyskawicznie stała się viralem.

Nagrania, o których mowa, to m.in. "True Romance" i "Soul Vine (70 Billion People)", pochodzące z kompilacji "Happy Land: A Compendium Of Electronic Music From The British Isles 1992-1996", wydanej w marcu tego roku przez wytwórnię Above Board. Tajemnicze dźwięki znalazły się zarówno na stronie A, jak i stronie B egzemplarza posiadanego przez użytkowniczkę TikToka.

Nie wiadomo, jak i dlaczego doszło do pomyłki; podejrzewa się, że błąd popełniono we francuskiej tłoczni MPO, gdzie miałyby być wyprodukowane oba albumy. Nieznana jest także dokładna liczba błędnie wykonanych egzemplarzy, które wśród Swifties zyskały już miano "przeklętych". Wydawca albumu "Speak Now" zaoferował bezpłatną wymianę lub refundację kosztów wszystkim nabywcom felernych kopii. Założyciel Above Board, Dan Hill, wyraził z kolei nadzieję, że nieoczekiwanie zarejestrowane na nich utwory także spodobają się słuchaczom.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.