Newsy

The Vaccines powracają z nowym albumem

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
20.09.2023

Brytyjski indie rockowy zespół The Vaccines zapowiedział dziś, że ich nowy album zatytułowany „Pick-Up Full of Pink Carnations" ukaże się 12 stycznia 2024 roku. Wyprodukowany przez Andrew Wellsa album jest kwintesencją gitarowego popu inspirowanego latami 60. przefiltrowanego przez nową falę, czyli tego, co The Vaccines robią najlepiej. Zespół zaprezentował też utwór „Heartbreak Kid" - pierwszy singiel zapowiadający ich szóstą studyjną płytę.

„Na świecie są dwa typy ludzi – ludzie, którym złamano serce, i ludzie, którym jeszcze nie złamano serca" – mówi wokalista Justin Young o utworze „Heartbreak Kid". Piosenka jest przypomnieniem, że w świecie, w którym często czujemy się samotnie, konfrontacja z własnymi uczuciami może sprawić, że będzie nam lepiej, nawet jeśli wydaje się, że świat się kończy.

Tytuł albumu nawiązuje do tekstu utworu Dona McLeana „American Pie" - piosenki, która dla Younga trafnie opisuje „amerykański sen". Po przeprowadzce do Los Angeles Young był zmuszony stawić czoła rozczarowaniu, które pojawia się, gdy oczekiwania, marzenia i rzeczywistość nie do końca się pokrywają. Choć „Pick-Up Full of Pink Carnations" to album o pogodzeniu się z tą stratą, jest też przepełniony wdzięcznością za ukochanych ludzi i miejsca.

Zespół The Vaccines powstał w 2010 roku w zachodnim Londynie. Wydali pięć albumów, które trafiły do Top 5 listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, w tym debiutancki album „What Did You Notice from the Vaccines?", który uzyskał status Platynowej Płyty i był najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem w kraju w 2011 roku. Zespół wyrobił sobie markę występując na żywo na głównych scenach w Glastonbury, Lollapalooza i Coachella, a także koncertując z The Rolling Stones, Arctic Monkeys, Red Hot Chili Peppers i Muse. The Vaccines zdobyli szerokie uznanie krytyków, a NME nazwało ich „zespołem wciąż w doskonałej formie, pełnym pomysłów, inwencji i – co najważniejsze – z talentem do pisania świetnych piosenek".

The Vaccines tworzą: Justin Young (wokal, gitara), Árni Árnason (bas, wokal), Timothy Lanham (gitara, klawisze, wokal) i Yoann Intonti (perkusja). Album "Pick-Up Full of Pink Carnations" został nagrany w domowym studiu producenta Andrew Wellsa w Los Angeles, a miksem zajął się Dave Fridmann (Tame Impala, The Flaming Lips).

Lista utworów „Pick-Up Full of Pink Carnations":

1. Sometimes, I Swear

2. Heartbreak Kid

3. Lunar Eclipse

4. Discount De Kooning (Last One Standing)

5. Primitive Man

6. Sunkissed

7. Another Nightmare

8. Love To Walk Away

9. The Dreamer

10. Anonymous in Los Feliz

Tuż po premierze nowego albumu The Vaccines wyruszą w trasę koncertową, w ramach której 23 stycznia zagrają w warszawskim klubie Progresja.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.