Newsy

Małgorzata Ostrowska i Król w ramach VinylFestu

Portal Winylowy
Portal Winylowy
24.08.2021
W ramach tegorocznej edycji chorzowskiego VinylFestu organizatorzy zapraszają na dwa świetne koncerty: Małgorzaty Ostrowskiej oraz Króla.

28 sierpnia odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Ostrowską (godz. 19:00 - 19:45), a następnie koncert artystki (godz. 20:00).

Małgorzata Ostrowska - legendarna wokalistka Lombardu - jest bez wątpienia jedną z ikon lat 80. i od kilku dekad należy do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna i z najbardziej charakterystycznym żeńskim głosem w Polsce. W tym roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. 

Koncert odbędzie się w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury "Batory" w Chorzowie. 

Z kolei 4 września w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie premierowy koncert Króla z materiałem z płyty ,,Dziękuję”. 

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Za płytę ,,Przewijanie na Podglądzie” Król został nagrodzony ,,Mateuszem Trójki” a także nominowany do wielu nagród m.in. Fryderyka. Za ostatnią płytę ,,Nieumiarkowania” Król otrzymał Paszport POLITYKI.

Organizatorami koncertów są: Miasto Chorzów, VinylFest, Chorzowskie Centrum Kultury, MDK Batory oraz Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu. 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.