Newsy

3-calowe single White Stripes na Record Store Day 2019

Barbara Różańska
Barbara Różańska
11.03.2019

Z okazji Record Store Day trafiają na rynek setki bardzo ciekawych albumów. Pojawiają się wśród nich także ciekawostki, które mogą być sporą gratką dla kolekcjonerów. 

Jakiś czas temu pisaliśmy o projekcie firmy Crosley, która z myślą o RSD, postanowiła wyprodukować limitowaną serię mini gramofonów na 3-calowe płyty. Dziś wiemy, że nie będzie to jedyny ukłon w stronę tego osobliwego formatu podczas tegorocznego święta. Wytwórnia Jacka White'a, Third Man Records, zamierza wydać box zawierający sześć 3-calowych singli The White Stripes. To nie pierwszy raz, gdy rockman z Detroit zainteresował się 3-calowymi krążkami. W 2005 roku Third Man Records wydało serię ośmiu 3-calowych singli wraz z dedykowanym gramofonem, które były dostępne podczas trasy koncertowej The White Stripes - „Get Behind Me Satan”. Wydanie na tegoroczny RSD będzie zawierało takie utwory jak: "Let's Shake Hands", "Lafayette Blues", "The Big Three Killed My Baby", "Hello Operator", "Lord, Send Me an Angel" i "Conquest", a nagraniom będzie towarzyszyć specjalna edycja gramofonu - Triple Inchophone.

Szkoda jedynie, że zarówno 3-calowe płyty, jak i gramofon będą dostępne wyłącznie w sklepach firmowych wytwórni w Nashville i Detroit podczas Record Store Day (13 kwietnia). Z drugiej strony jest to kolejny sygnał wskazujący na rosnącą popularność tego nietypowego formatu.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.