Newsy

Prawdopodobnie pierwszy na świecie album wydany na pocztówkach dźwiękowych

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
21.08.2023
Będzie to absolutnie wyjątkowe wydawnictwo, bo przywracamy nim po latach muzyczny format, który niegdyś, można śmiało powiedzieć, królował w domowych audiotekach Polaków - pocztówki dźwiękowe!

Czy to Kaszpirowski? Czy to Zbyszek Nowak? Nie! To nowy Wiktor Stribog! Niesamowicie miło powitać nam w szeregach naszej wytwórni tego wielce utalentowanego, multidyscyplinarnego artystę, którego na pewno kojarzycie z projektu Kraina Grzybów, wcześniejszych wydawnictw muzycznych czy najnowszego dzieła video pt. Indistinct Chatter. Wspólnie stworzyliśmy dla Was coś wspaniałego, nad czym długo pracowaliśmy i z czego efektów jesteśmy dumni.

Co dokładnie dla Was przygotowaliśmy? Nie będzie to prosty kartonik z krótkim zapisem muzycznym. Album pt. „Astroenergoterapia Psychosonoryczna” ukaże się bowiem jako ekskluzywny box zawierający w pięknym pudełku 5 pocztówek dźwiękowych (każda z nich przyozdobiona osobną grafiką), booklet - instrukcję użytkowania oraz tajemniczy bonus. Będzie to prawdopodobnie pierwszy na Świecie album wydany na pocztówkach dźwiękowych! Na 5 kartach znajdzie się w sumie 11 utworów. Album ukaże się też niezależnie w formacie kasetowym (wzbogaconym o 2 dodatkowe utwory).

Format boxa z pocztówkami naszym zdaniem idealnie wpasował się w twórczość Wiktora, który szansę połączenia swoich talentów muzycznych i graficznych wykorzystał w pełni. W warstwie audio usłyszymy około-ambientowe utwory w najlepszym lo-fi wydaniu, podzielone na 5 programów tematycznych: Zdrowie, Nauka, Pieniądze, Miłość i Trauma. Każdy z programów (pocztówek) ma inny nastrój i zadanie wywołania o słuchacza określonego stanu. Jest to muzyka przesiąknięta różnymi emocjami, nieraz bogata we wpadające w ucho melodie, a innym razem sprowadzająca z bujania w obłokach na ziemię poprzez zastosowane dysonanse. Inspiracją, jak nietrudno odkryć, był fenomen muzyki leczniczej, która na tzw. Zachodzie świeciła triumfy w czasie hippisowskiego, newage’owego wzmożenia lat 60. i 70. a do Polski dotarła nieco później, bo dopiero pod koniec lat 80. i na początku 90. (np. za sprawą słynnej, poszukiwanej obecnie przez kolekcjonerów kasety Antystres z 1988 r.).

Wiktor sięga po te inspiracje nie tylko w muzyce. Oprawa graficzna również czerpie z lat 70. nawiązuje do starych okładek książek science fiction, ale też do znanego telewizji wczesnych lat 90. fenomenu rodzimych sekt i kultów pokroju Antrovis i ich DIY estetyki. Sama front okładki przedstawia zresztą Wiktora Striboga w pozie kojarzącej się ze znanymi energetyzerem wody. Stribog na potrzeby tego wydawnictwa stworzył całe własne uniwersum, czy raczej jakby to powiedzieli tropiciele foliarstwa - LORE, które poznajemy za sprawą dołączonej do albumu wkładki/bookletu. Tutaj jednak nie będziemy zdradzać za wiele, to po prostu trzeba zobaczyć i przeżyć samemu! Jest to dla nas szczególnie wyjątkowe wydawnictwo, którego przygotowanie było dość skomplikowane i kosztowne, ale absolutnie chcieliśmy dać Wiktorowi platformę do realizacji własnych pomysłów, bo w nie mocno wierzymy. Jak widać na załączonym obrazku - było warto, bo wygląda to naprawdę niesamowicie i mamy nadzieję, że format pocztówkowy Wam również przypadnie do gustu!

Dodamy jeszcze tylko, że wyjątkową pracę wykonał też przy okazji tego wydawnictwa nasz masteringowiec Stachy a.k.a. AV Limited, który wzbogacił brzmienie albumu, stosując w pełni analogowy mastering m.in. z wykorzystaniem magnetofonu Studer Revox i radzieckich lamp!

Tracklista:

1. Pobudka
2. Zdrowie
3. Ukojenie
4. Nauk
5. Relaks
6. Romans
7. Miłość
8. Dostatek
9. Kumulacja
10.Mieszkanie
11.Awans
12.Trauma (apatia)
13.Sen

Preorder 1.09.2023 od 9:00 na superkasety.bandcamp.com

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.