Newsy

Winylowa biblioteka otwarta w Seulu

Portal Winylowy
Portal Winylowy
03.06.2015

W miniony piątek w stolicy Korei Południowej pod nazwą Music Library + Understage swoje podwoje otworzyła ogromna winylowa biblioteka.

Biblioteka oferuje ponad 10 000 albumów. Cały katalog powstał z połączenia zbiorów wielu prywatnych kolekcjonerów. Na całość składają się nowe i popularne albumy oraz klasyki. Nie brakuje także ultra-rzadkich wydań jak “God Save the Queen” Sex Pistols czy "rzeźnicka" wersja “Yesterday And Today” The The Beatles.

Zbiory biblioteki to także wszystkie single wydane przez magazyn Rolling Stone od 1967 r oraz ponad 3 000 książek o tematyce winylowej.

Biblioteka mieści się w nowoczesnym, trzykondygnacyjnym budynku w centrum miasta i została zaaranżowana w zgodzie z najnowszymi trendami projektowaniu wnętrz. Płyty, książki i stanowiska odsłuchowe z gramofonami znajdują się na dwóch piętrach. Piwnica natomiast ma przeznaczenia koncertowe i będzie służyć promocji niezależnych zespołów i undergroudowych muzyków.

Biblioteka powstała z inicjatywy Hyundai Card - koreańskiej firmy zajmującej się sprzedażą i obsługą kart kredytowych na terenie kraju. Jest to już trzecie "bibioteczne" przedsięwzięcie firmy. Wcześniej Hyundai Card ufundowało także w Seulu Bibliotekę Designu (2013) oraz Bibliotekę Turystyki (2014).

"Tworząc Music Library + Understage naszym celem było zapewnienie Koreańczykom szansy dostępu do zróżnicowanych stylistycznie dzieł sztuki wydanych na płytach winylowych" - mówi Lee Mee-young z Hyundai Card.

Więcej informacji znajdziecie na stronie biblioteki.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.