Winyle

Nowy gracz w Polsce - produkty marki Winyl

Tomasz Pniewski
Tomasz Pniewski
12.08.2020
Higiena płyt winylowych jest nigdy niekończącym się tematem, wiecznym polem do odkrywania nowych rozwiązań... Wszystko po to, by efektywniej, szybciej oraz wygodniej dbać o nasze kolekcje. Nie wszystkie jednak rozwiązania muszą być przełomowe, czasami wystarczy by wyróżniały się jakością wykonania i zastosowanymi materiałami. Na polskim rynku niedawno zadebiutowała hiszpańska marka „Winyl”, która w ofercie ma kilka naprawdę ciekawych produktów.

Oglądając ofertę tego producenta w internetowym sklepie Audio Forte pierwsza w oczy rzuciła mi się dwustronna szczoteczka W-Double Record Brush. Ma ona dwie zasadnicze zalety. Włosie nie jest syntetyczne, a naturalne, w postaci koziego włosia, dzięki czemu sama szczoteczka jest naprawdę delikatna dla powierzchni zapisu płyty. Oglądając ją na żywo miałem same pozytywne odczucia, włosie jest gęsto zebrane, przez co praca tą szczoteczką jest bardzo przyjemna. Podoba mi się również dwustronne ułożenie włosia, szczególnie jeżeli używamy myjek z odkurzaczami. Jedną stroną możemy na mokro rozprowadzać płyn, a drugą strzepywać pozostawione drobinki kurzu.

Na szczególną uwagę zasługuje również polimerowy żel do czyszczenia igieł we wkładach gramofonowych nazwany One-Touch. Nazwa produktu doskonale odzwierciedla sposób jego użytkowania. Wystarczy dosłownie dotknąć grotem igły do żelu by ją dobrze wyczyścić. Najlepiej oczywiście delikatnie opuścić przy pomocy windy w gramofonie. Należy zwrócić uwagę, że jest to sposób czyszczenia na sucho, nie musimy się obawiać negatywnych skutków w postaci rozpuszczenia kleju łączącego diament z wspornikiem. W przypadku zabrudzenia powierzchni żelu wystarczy wyjąć go z dedykowanego pudełka i przemyć wodą.

Oferta marki „Winyl” jest o wiele bardziej bogata, a zapoznać można się z nią w internetowym sklepie Audio Forte

wpis sponsorowany

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.