Newsy

Ruszył preorder książki o odważnych piosenkach i singla na winylu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
23.05.2022
Marcin Mieszczak i Jakub Krzyżański z portalu Psychosonda napisali książkę "100 najodważniejszych polskich piosenek". Do książki będzie dołączona płyta z piosenką skomponowaną specjalnie na tę okazję, także w limitowanej wersji na winylu.

Zależało nam na świeżym podejściu do bogatej historii polskiej muzyki. Dlatego soczewką wyboru poszczególnych piosenek była odwaga. Szukaliśmy piosenek ważnych, ale zarazem odważnych pod kątem treści, przekazu czy formy - opowiada Marcin Mieszczak. 

Nie chcieliśmy ograniczać się ani do jednego gatunku, ani do czasu powstania, ani do tematyki. Dlatego na jednej scenie naszej książki czytelnik znajdzie i Brygadę Kryzys i Liroya. Na kolejnych stronach jest Breakout, Mata, Kat, Armia, 2 plus 1 i dziesiątki innych artystów - dopowiada Jakub Krzyżański. 

Na 440 stronach książki pełno jest zaskakujących anegdot, historii czy wypowiedzi artystów. Autorzy rozmawiali z twórcami, a także przebrnęli przez setki publikacji, wywiadów czy filmów, aby w jak największym stopniu uchwycić istotę każdej z piosenek. 

Specjalnie na tę okazję została nagrana piosenka #muzykajestwazna w gdańskim studiu Custom34. Brawurowo zaśpiewany przez Patrycję Golę utwór to intrygujące połączenia rocka, soulu, a nawet gospel. Za jego aranżację odpowiedzialny jest znakomity perkusista i twórca klubu płytowego AC Records Adam Czerwiński. CD z piosenką będzie dodane do każdej książki, a w preorderze jest możliwość zakupu limitowanego, ręcznie numerowanego singla winylowego w kolorze white clear (w sprzedaży tylko 200 egzemplarzy, pozostałe 100 wydawnictwo zachowuje do celów promocyjnych). 

Partnerami wydania są: Antyradio, Psychosonda, XDiSC, AC Records, e-words, Nessi Sportswear, Oficyna Krystyna Igras. 

Preorder rozpoczął się 18 maja, a premiera książki zapowiedziana jest na 21 czerwca. Zapraszamy na stronę, gdzie można znaleźć przykładowy rozdział, spis treści oraz zamówić książki: https://muzykajestwazna.pl/

 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.