Newsy

40 000 winyli po 2 zł każdy

Portal Winylowy
Portal Winylowy
15.06.2016

Jerry Weber - właściciel słynnego sklepu płytowego w Pittsburgu "Jerry’s Records" - zamyka podwoje swojej Piwnicy Okazji. W tej właśnie części sklepu w ciągłej sprzedaży były dziesiątki tysięcy przecenionych płyt winylowych.

Z tej okazji organizuje totalną wyprzedaż. Potrwa ona trzy tygodnie, a właściwie trzy najbliższe weekendy: 17-19, 24-26 czerwca oraz 1-3 lipca. Winyle osiągną zawrotną cenę aż 50 centów za sztukę, a płyty CD - $1. Asortyment płyt na sklepie przez cały czas trwania wyprzedaży będzie uzupełniany. W końcu jaki lokal pomieściłaby 40.000 winyli? Jeśli masz znajomych mieszkających w Kalifornii, którzy byliby skłonni dla Ciebie udać się z misją specjalną na wyprzedaż do Jerry'ego podajemy adres jego sklepu: 2136 Murray Avenue, Pittsburgh, PA 15217.

Jerry Weber świętując tegoroczny Record Store Day rozdał swoim stałym lub niedoszłym klientom 20.000 winyli - całkowicie za darmo. W ciągu kilku najbliższych miesięcy planuje rozdać następnych 10 tysięcy płyt. Niecodzienne to zjawisko. Szkoda tylko, że Pittsburg jest tak daleko.

Jerry niedawno sprzedał też olbrzymią kolekcję liczącą 700.000 singli właścicielowi sklepu internetowego z Niemiec. Cena za jaką dobito targu pozostaje jednak tajemnicą. Mimo podejmowanych prób znalezienia kupca na rodzimym rynku, nie udało się zatrzymać kolekcji w Ameryce. Tym lepiej jednak dla nas. Przeczesując zasoby internetowych sklepów z winylami naszych zachodnich sąsiadów możemy natrafić na prawdziwe perełki rodem z Ameryki. Na taniochę nie mamy jednak co liczyć.

Kim jest legendarny Jerry Weber?

Setki tysięcy płyt zapełniających regały prawie wszystkich pomieszczeń w kilku domach, prywatna kolekcja ulubionych płyt licząca 35.000 winyli i życie podporządkowane całkowicie pasji i obsesji na punkcie czarnej płyty to zarys sylwetki Jerry'ego. By bliżej poznać jego osobę oraz zobaczyć, jak wygląda życie prawdziwego pasjonata winyli, obejrzyjcie krótki reportaż o Jerrym:

Źródło: www.post-gazette.com

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.