Newsy

Bandcamp otwiera sklep stacjonarny w Kalifornii

Ewa Krzempek
Ewa Krzempek
23.01.2019

Bandcamp - legendarny amerykański internetowy sklep muzyczny oraz platforma do prezentowania artystów niezależnych - po jedenastu latach działalności zdecydował się postawić także na sprzedaż stacjonarną. Otwarcie sklepu w Oakland w Kalifornii nastąpi już 1 lutego. W lokalu będą oferowane wybrane publikacje, pokazujące różnorodność muzycznego zaplecza, które stanowi pięć milionów albumów dostępnych w Bandcamp. W sklepie wydzielono też przestrzeń koncertową do działań promocyjnych i organizacji wydarzeń społecznościowych związanych z muzyką.

Bandcamp będzie celebrować otwarcie nocną imprezą z udziałem: Bells Atlas, Sol Development, Queens D. Light, Jazz on the Sidewalk i MJ's Brass Boppers. Wkrótce bezpłatne udostępnią też serię filmów video, z muzyką “wszech czasów”.

Jak zapewniają przedstawiciele Bandcamp: "Cieszymy się, że możemy dołączyć do kwitnącej społeczności artystów Oakland, w skład której wchodzą artyści i wytwórnie, takie jak The Seshen, Jay Stone, n5MD i Slumberland Records".

Foto: Richard Morgenstein, daily.bandcamp.com

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.