Newsy

Blue Summer Jazz Festival – nowy letni festiwal w Poznaniu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
14.06.2024

Poznański Blue Note ogłosił letni program i zaprasza na Blue Summer Jazz Festival, który potrwa całe lato. Na wakacyjnej scenie klubu zagrają m.in. Cory Henry, Kokoroko, Adi Oasis, Jazz Band Młynarski-Masecki czy Blue Jazz Orchestra z wyjątkowymi gościniami. To będzie pierwsze lato z jazzowym festiwalem Blue Note.

W tym roku wakacyjne wieczory w Poznaniu będą pachnieć jazzem. Blue Note zaprasza na pierwszy letni festiwal i po raz pierwszy wychodzi w plener – większość wydarzeń w ramach Blue Summer Jazz Festival odbędzie się na sąsiadującym z klubem Dziedzińcu Zamkowym CK Zamek. Choć w programie znajduje się również kilka kameralnych koncertów, które odbędą się w Blue Note. Kogo usłyszymy?

W lipcu w ramach Blue Summer Jazz Festival zagra amerykański pianista jazzowy, wokalista i producent Cory Henry – wirtuoz gry na organach Hammonda B-3 raz laureat nagród Grammy. Na scenie pojawi się także francusko-karaibska wokalistka i basistka Adi Oasis. Artystka łączy retro-futurystyczne brzmienie, swój wybitny wokal i spektakularną, funkową grę na basie. W zupełnie inne muzyczne światy zabierze nas Jazz Band Młynarski-Masecki, czyli zespół grający przedwojenny polski jazz. W repertuarze: utwory swingowe oraz wyjątkowe tanga, do tańca i wzruszeń. O obecność poznańskich muzyków zadba Blue Jazz Orchestra – jedyna w Polsce profesjonalna orkiestra jazzowa działająca przy klubie muzycznym – z którą na scenie wystąpi Paulina Przybysz. Wspólnie pracują nad jazzowo-hiphopowo-soulowym koncertem, którego repertuar będzie mocno nawiązywał do rapu lat 90. i twórczości J Dilla oraz D’Angelo.

Druga część festiwalowego lata Blue Note rozpocznie się 11 sierpnia koncertem Emmeta Cohena, wszechstronnego amerykańskiego pianisty jazzowego i kompozytora, jednego z najistotniejszych reprezentantów świata muzyki swojego pokolenia. Jazzowo-zmysłowe doznania zapewni Blue Jazz Orchestra, która w sierpniu wystąpi z gościnnym udziałem wokalistki obdarzonej pięknym, ciepłym głosem, czyli Moniką Borzym. Do krainy jazzowej łagodności podszytej afrobeatem zabierze nas londyński ośmioosobowy zespół Kokoroko. Na zakończenie lata i Blue Summer Jazz Festival, 1 września, zagra – jak sami o sobie przewrotnie mówią – najbardziej znany nieznany polski zespół, czyli Poluzjanci na czele z Kubą Badachem.

Harmonogram Blue Summer Jazz Festival:

16.07 Adi Oasis (Blue Note Poznań)
18.07 Jazz Band Młynarski-Masecki (Dziedziniec Zamkowy)
20.07 Blue Jazz Orchestra & Paulina Przybysz (Dziedziniec Zamkowy)
21.07 Cory Henry (Dziedziniec Zamkowy)
11.08 Emmet Cohen (Blue Note Poznań)

16.08 Blue Jazz Orchestra & Monika Borzym (Dziedziniec Zamkowy)
17.08 Kokoroko (Dziedziniec Zamkowy)
1.09 Poluzjanci (Dziedziniec Zamkowy)

Bilety: https://www.eventim.pl/noapp/eventseries/3649889/?affiliate=GTP
Kalendarium koncertów: https://bluenote.pl/kalendarz/?cycle=Blue-Summer-Jazz-Festival&cats=&type=

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.