Newsy

"The Mandrake Project" - znamy szczegóły nowego albumu i trasy Bruce'a Dickinsona

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
06.11.2023

We wrześniu świat rocka rozbudziła wiadomość o planowanym wydaniu nowego solowego albumu i trasie koncertowej Bruce’a Dickinsona. Dziś przedstawiamy kolejne szczegóły “The Mandrake Project”.

Pierwszym singlem z płyty będzie "Afterglow of Ragnarok": - epicki i pełen dramaturgii utwór, który wprowadzi świat w nie tylko muzykę, ale i pełną opowieść, którą zwiera “The Mandrake Project”.

Bardzo ważne dla mnie było, żeby nadać ton tego projektu właśnie tym utworem - tłumaczy Dickinson. - Jak przystało na taki tytuł, jest to ciężki utwór, którego główną oś stanowi potężny riff… ale jest tam także melodia w refrenie, która pokaże światło i cień, jakie niesie ze sobą reszta albumu… no i poczekajcie też na wideo do tego utworu!

“The Mandrake Project” będzie nie tylko płytą, ale także komiksem. To mroczna dojrzała historia o władzy, jej nadużyciu oraz walce o tożsamość, w której tle kryje się naukowy i okultystyczny geniusz. Stworzona przez Bruce’a Dickinsona, ze scenariuszem Tony'ego Lee, zilustrowana będzie przez niesamowitego Staza Johnsona dla Z2 Comics. Seria komiksów składać się będzie z 12 odcinków, w których będą trzy graficzne opowieści. Premiera komiksu “The Mandrake Project” nastąpi w 2024 roku.

Zapowiedź komiksu “The Mandrake Project” składać się będzie z ośmiu stron i zatytułowana jest "Afterglow Of Ragnarok". Będzie ona dostępna jako książeczka okładkowa 7-calowego singla o tym samym tytule. Na stronie B tego singla znajdzie się wersja demo utworu "If Eternity Should Fail", który w oryginale znalazł się na płycie Iron Maiden “The Book Of Souls” z 2015 roku.

Bruce Dickinson i jego zespół: gitarzysta Roy Z, perkusista Dave Moreno, basistka Tanya O’Callaghan i fenomenalny klawiszowiec Mistheria, do ogłoszonych wcześniej dat koncertów w Brazylii i Meksyku w kwietniu i maju przyszłego roku ogłosili właśnie daty swoich występów na festiwalach i koncertów solowych w Europie i UK.

Plan trasy koncertowej dostępny jest na oficjalnej stronie projektu The Mandrake Project.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.