Newsy

"Na łódce w Oslo" - Kult z najmocniejszym singlem od lat

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
06.11.2023

W jubileuszowym roku świętowania 41. rocznicy istnienia Kult przy współpracy z wytwórnią SP Records przygotował dla fanów mnóstwo atrakcji - jedną z nich jest najnowszy wideoklip. "Na łódce w Oslo", bo taki tytuł nosi najnowsza piosenka formacji, to moc rockowego, gitarowego grania, a do tego - najmocniejszy tekst Kazika od dawna.

"Na łódce w Oslo" opiera się na mocnym brzmieniu gitar, wyrazistej perkusji i dynamicznym wokalu. To powrót Kultu do rockowego grania, a muzyce towarzyszy jeden z bardziej odważnych tekstów Kazika - i tak znanego z bezpośredniości i bezkompromisowości. Kazik w odważnym wyznaniu, swoistej konfesji, spowiada się słuchaczom ze swoich wad. Sprawdźcie sami, jak potężna potrafi być jego autoironia i dystans, jak wielka siła jest w jego słowach.

Utworowi towarzyszy teledysk-animacja według scenariusza Sławka Pietrzaka, stworzona przez ekipę Piotra Maciejewskiego - GuzikOwcy. Dynamiczna, kolorowa animacja podkreśla autoironiczny aspekt piosenki - oglądamy Kazika jako atletę, celebrytę, czyli kogoś, kim nie jest i nie będzie.

Posłuchaj:

"Na łódce w Oslo" jest jedną z trzech nowych kompozycji, która trafiła na jubileuszowe wydawnictwo Kultu. KULT świętuje 41-lecie działalności. Formacja świętuje ten szczególny okres nowym, szczególnym wydawnictwem - pierwszą w polskiej fonografii wieloczęściową edycją z kolekcjonerskim albumem. Seria zatytułowana KULT XLI to czteroczęściowa kompilacja, a każda z części odpowiada kolejno poszczególnym dekadom - od lat 80. aż do najnowszego okresu. Wydawnictwo ukazuje się wyłącznie na winylu w limitowanej edycji, dostępnej w sprzedaży wyłącznie na stronie wydawcy www.sprecords.pl i tylko w określonym terminie - raz na kwartał. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwsza w Polsce od ponad 30 lat złota płyta uzyskana wyłącznie ze sprzedaży nośników winylowych.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.