Newsy

Dezerter prezentuje nowy singiel "Żółć"

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
17.11.2023

8 grudnia na rynek trafi winylowa EP-ka Dezerter, zatytułowana „Żółć / Pomocne dłonie”. Znamy już pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo warszawskiej formacji.

Od premiery ostatniej płyty Dezerter "Kłamstwo to nowa prawda" minęły dwa lata. W tym czasie zespół zdążył otrzymać Fryderyka za archiwalną płytę studyjną "1986. Co będzie jutro?" i w żadnym razie nie zamierza zwalniać tempa. Muzycy komentują okoliczności powstania nowych utworów w następujących słowach: - Postanowiliśmy wrócić do przerwanego przez pandemię pomysłu wydawania co jakiś czas EP-ek, zanim uzbieramy pomysły na pełne wydawnictwo. Tym razem mamy dwa utwory, które nagraliśmy w połowie października. To była szybka decyzja i szybka sesja. Oba utwory są gorzkim komentarzem do otaczającej nas fali rozgoryczenia, wzajemnej niechęci i rozgrywek politycznych odbywających się kosztem zwykłych ludzi. Ale zwykłym ludziom też się dostaje mały prztyczek w nos, za brak dystansu do siebie i podejmowanych wyborów.

Muzycznie zespół pozostaje wierny wypracowanemu przez lata stylowi, czyli własnej wizji hardcore punka. W serwisie YouTube dostępny jest także wideoklip do utworu, którego reżyserem jest Mateusz Winkiel.


Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.