Newsy

"Resurrection of the Flesh" Triumph of Death już w sklepach

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
10.11.2023

Na 10 listopada przypada premiera "Resurrection of the Flesh" - debiutanckiego albumu formacji Triumph of Death, zawierającego zapis koncertowego wykonania repertuaru Hellhammer. Oba projekty łączy osoba ich założyciela i głównego twórcy - Toma G. Warriora.

Hellhammer to prawdziwa legenda muzyki ciężkiej. Zespół, który istniał zaledwie przez chwilę i rozpadł się ze względu na niewielkie zainteresowanie oraz miażdżącą krytykę jego muzyki, po latach zyskał fanów i status legendy. Muzycy nie zdążyli zagrać ani jednego koncertu, więc marzenie każdego fana metalu - wysłuchanie repertuaru Hellhammer na żywo - nie mogło nigdy się ziścić.

Twórca bandu, Tom Gabriel Warrior, postanowił jednak założyć zespół Triumph Of Death, którego działalność polegać ma na wykonywaniu muzyki Hellhammer na koncertach. Jak sam mówił: Hellhammer nigdy nie zostanie zreaktywowany i nigdy nie powróci. Nie jest możliwy powrót zespołu tak mocno związanego ze specyficznymi czasami, w których powstał i działał. Jednak muzyka Hellhammer istnieje i stanowi bardzo ważną część mojego życia. I chciałbym móc grać tę muzykę na żywo, zanim odejdę.

Debiut Triumph Of Death "Resurrection Of The Flesh" to album koncertowy, zawierający zapis trasy formacji z 2023 roku. Płyta dostępna jest w trzech różnych wersjach:

  • deluxe CD mediabook

  • podwójny winyl gatefold z książeczką i plakatami na czarnym winylu oraz na winylu kolorowym czarno-białym swirl (tylko w wybranych sklepach)

  • super deluxe - podwójny czerwony winyl z książeczką oraz singlem na 7-calowym winylu i plakatami

Tom Gabriel Warrior mówi o płycie w następujący sposób: Ten album jest przede wszystkim świadectwem niezwykłej więzi pomiędzy słuchaczem a zespołem. Muzyka Hellhammer należała do podziemia między 1982 a 1984 rokiem - wtedy często wyśmiewana i odrzucana, dziś zawdzięczamy jej możliwość grania na żywo na całym świecie. Prezentujemy ją ludziom otwartym, pełnym entuzjazmu i tym, którzy umożliwiają to, że te koncerty są możliwe. Dajemy im tak samo dużo, jak oni dają nam, a nasza wdzięczność dla nich nie ma granic."

Triumph Of Death tworzą:

  • Tom Gabriel Warrior - wokal/gitara

  • André Mathieu - gitara/wokal

  • Jamie Lee Cussigh - gitara basowa

  • Tim Iso Wey – perkusja

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.