Newsy

Red Album i Blue Album The Beatles po raz pierwszy w stereo

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
14.11.2023

Kultowe kompilacje piosenek The Beatles z lat 1962-66 i 1976-70, znane wśród fanów jako Red Album i Blue Album, doczekały się nowej edycji w stereo i Dolby Atmos. Wydawnictwa są już dostępne w sklepach oraz serwisach cyfrowych.


Na rynek trafiły wznowienia kompilacji nagrań The Beatles z lat 1962-1966 („The Red Album”) i 1967-1970 („The Blue Album”) wydane przez Apple Corps Ltd./Capitol/UMe. pod szyldem „2023 Edition”. Odkąd 50 lat temu pojawiły się ich pierwotne wersje, wydawnictwa te wprowadzały w muzykę The Beatles kolejne pokolenia słuchaczy. Teraz tracklisty obu kompilacji zostały rozszerzone, a wszystkie utwory zmiksowano w prawdziwym stereo i Dolby Atmos. Nowe wydania 4CD oraz 180-gramowe 6LP doczekały się łączonych wydań w slipcase’ach. Brytyjska wersja singla „Love Me Do” rozpoczyna teraz „Red”, a na „Blue” trafił najnowszy, znakomicie przyjęty singiel „Now And Then”, dzięki czemu obie przekrojowe kompilacje stały się kompletne.

„Red” wzbogaciło się o 12 dodatkowych utworów. Wśród nich znajdziemy m.in. jedne z najwcześniejszych piosenek George’a Harrisona, jak również covery hitów r&b i rock’n’rollowych w wykonaniu The Beatles, które miały ogromny wpływ na twórczość zespołu. „Blue” to z kolei 9 nowych utworów, w tym „Blackbird”, „Glass Onion” oraz nowa, ostatnia piosenka The Beatles – „Now and Then”.

Miksy stereo wykorzystano w wydaniach: cyfrowym, w streamingu, w wersjach 2CD oraz 180-gramowych 3LP obu kolekcji, 180-gramowym 6LP na czarnych winylach w slipcasie, limitowanej, ekskluzywnej edycji Beatles Store wydanej na kolorowych winylach (3LP czerwone dla „Red” i 3LP niebieskie w przypadku „Blue”), 4CD slipcase oraz 6LP red/blue slipcase.

Miksy Dolby Atmos wykorzystano w wersjach cyfrowych i w streamingu.

Wydanie nowych wersji „Red” i „Blue” jest następstwem ubiegłotygodniowej premiery „Now And Then” – ostatniej piosenki Beatlesów, która była bezprecedensowym wydarzeniem oraz sukcesem komercyjnym. Piosence towarzyszy piękny, szczery teledysk wyreżyserowany przez Petera Jacksona. Zainteresowanie „Now And Then” przewyższyło wszelkie oczekiwania dotyczące sprzedaży i streamingu. Ostatni fragment historii nagrań The Beatles ma szansę stać się ich największym przebojem od ponad pół wieku.

Posłuchaj:

Od momentu debiutu w 1973 r. kolekcje nagrań z lat 1962-1966 i 1967-1970 wprowadziły do fandomu Beatles niezliczonych słuchaczy w każdym wieku i z różnych zakątków świata. Wydawnictwa zawsze były postrzegane jako idealne do zapoznania się z twórczością The Beatles. Poszerzone wydania spod znaku 2023 Edition obejmują cały kanon grupy, na który złożyło się 75 wyróżniających się piosenek, począwszy od pierwszego singla „Love Me Do”, aż po najnowsze „Now And Then”. Dzięki dodaniu 21 utworów (12 na „Red” i 9 na „Blue” historia The Beatles została przedstawiona lepiej niż kiedykolwiek.

W ostatnich latach kilka utworów z obu kompilacji doczekało się nowych miksów stereo i Dolby Atmos na specjalnych edycjach albumów The Beatles, np. na „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” (2017), „The Beatles” - nazywane zwyczajowo „White Album” (2018), „Abbey Road” (2019), „Let It Be” (2021) i „Revolver” (2022). Nowe miksy stereo pojawiły się także na „The Beatles 1” (2015). Wszystkie utwory, które nie znalazły się również na tych wydaniach, zostały na nowo zmiksowane w stereo i/lub Dolby Atmos przez Gilesa Martina i Sama Okella w Abbey Road Studios, którzy wspomagali się technologią de-mixingu używaną przez nowozelandzką firmę WingNut Films. Oba zestawy wzbogacono o nowe eseje autorstwa dziennikarza Johna Harrisa.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.