Newsy

Dwie nowości od marki Ortofon

Barbara Różańska
Barbara Różańska
06.06.2019
W lipcu tego roku odbędzie się premiera dwóch nowych wkładek gramofonowych marki Ortofon. Oferta duńskiego producenta będzie skierowana zarówno do zwolenników budżetowej serii OM oraz wielbicieli linii Ortofon Exclusive.

Wkładka Super OM 5E to kolejna odsłona serii OM, której założeniem jest „optymalne dopasowanie” (Optimum Match) w preferencyjnej cenie. Utrzymany w klasycznym wzornictwie Super OM 5E został wyposażony w ulepszony układ generujący -w porównaniu ze standardowym OM 5E- oraz igłę eliptyczną, zapewniającą lepszą jakość odsłuchu.

MC A Mono to wysokiej klasy wkładka przeznaczona do odtwarzania nagrań monofonicznych. Tytanowa konstrukcja wkładki jest niemal w całości inspirowana popularnym modelem MC A 95. Podobnie jak w innych wkładkach z serii Exclusive, w MC A Mono zastosowano specjalną igłę o profilu diamentowym Ortofon Replicant 100, która została zamontowana na wsporniku borowym. Ponadto wykorzystano takie rozwiązania, jak opatentowaną przez Ortofon technologię WRD (Wide Range Dumping), magnes neodymowy czy cewkę Ortofon Aucurum.  


Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.