Newsy

Łódź: Great September Showcase Festival & Conference

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
27.05.2024

Nastaw się na trzy dni w towarzystwie największych gwiazd i najciekawszych nowych artystów. Na koncerty, dyskusje i spotkania, które zostaną z tobą na długo. Great September Showcase Festival & Conference oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń zapraszają 12-14 września do Łodzi na trzecią edycję wielkiego święta polskiej muzyki!

Organizowany przez Fundację Independent i miasto Łódź Great September Showcase Festival & Conference przyciąga co roku najciekawszych nowych artystów, bez ograniczeń gatunkowych i wiekowych, którzy chcą przedstawić się większej publiczności. W wydarzeniu biorą także udział najpopularniejsi polscy wykonawcy, oprócz koncertów udzielający się także w licznych spotkaniach i warsztatach. Program festiwalu uzupełniają wydarzenia towarzyszące, jak najszerzej prezentujące bogactwo rodzimej muzyki i jej twórców.

„Great September jest jak kilka festiwali w jednym, prezentując całe bogactwo polskiej sceny muzycznej. Podczas trzech dni w Łodzi występują artyści z niemal każdego jej zakątka. Raperzy, rockmani, gwiazdy popu, jazzmani i ci, którzy poszukują, eksperymentują. Artyści w dominującej części młodzi, początkujący i dopiero rozpychający się na polskiej scenie, ale niejednokrotnie grający i śpiewający równie znakomicie, co ich bardziej znani koledzy. Dla nich wszystkich, jak i dla nas, najważniejsza jest muzyka, dlatego podczas Great September wspólnie tworzymy jej piękne, wielkie święto. Na które już teraz zapraszam 12-14 września do Łodzi każdego fana dobrej muzyki oraz najlepszych festiwalowych wrażeń” – zachęca Artur Rojek, dyrektor artystyczny wydarzenia.

Na trzeciej edycji festiwalu Great September w Łodzi wystąpią m.in.: Kortez, Kwiat Jabłoni, Stanisław Soyka i Grott Orkiestra, Otsochodzi, Daria ze Śląska, Hurt, Yung Adisz, EABS, Projekt WOW, Pan Savyan, Oxford Drama, Yann, Tonfa, Coals, OKEKEL, Kosmonauci, P.Unity, Olędzka, nat cichocka, Noże, Kryształ, ZUTA, HUGAYZ, Seweryn z zespołem, Ania Szlagowska, Przyborowski, RAF, Magda Kluz, Bartek Zjawa, Tymek Papior, Safario, dafeat, Sara Kordowska, Nago, Mateusz Tomczak, Jacko Brango, Francio i Robcio, Wilson Wilson, Szumal, didi, Angie., Promyki, Chłodno, shane., Lia Sky, Jakub LDDV, Vermona Kids, Ziggiel Lou. Kolejne ogłoszenia wkrótce.

W wydarzeniu obok artystów biorą udział także przedstawiciele branży muzycznej: menedżerowie, promotorzy, wydawcy, łowcy talentów, dziennikarze i content creatorzy. Między koncertami odbywają się panele dyskusyjne na najważniejsze i aktualne, branżowe tematy, wystawy, pokazy filmów i inne wydarzenia towarzyszące. Podczas których można spotkać ulubionych muzyków i ważne postaci polskiej sceny. Słowem – Great September to nie tylko koncerty, ale pełnia festiwalowych doznań i w najlepszym, muzycznym towarzystwie.

12-14 września Łódź tętnić będzie najlepszą polską muzyką i gwarem rozmów na jej temat. Koncerty odbywać się będą w klubach i będą biletowane. Posiadacze karnetów będą mogli wejść również do specjalnego sektora pod sceną główną festiwalu, który pozwoli im na wyjątkowe przeżywanie koncertów. Scena Główna mBank/ Mastercard stanie w pasażu Schillera i tak jak przed rokiem będzie niebiletowana.

Karnet na wszystkie dni festiwalu, obejmujący również wstęp na część konferencyjną i wydarzenia dodatkowe dostępne na stronie: www.greatseptember.pl.

Więcej informacji o Great September Showcase Festival & Conference można znaleźć na stronach:
WWW: www.greatseptember.pl
Facebook: https://www.facebook.com/GreatSeptember
Instagram: https://www.instagram.com/great_september
TikTok: https://www.tiktok.com/@great_september

Partner główny festiwalu: Miasto Łódź
Mecenas: mBank, Mastercard
Sponsor: Rossmann
Partner strategiczny: Łódzkie Centrum Wydarzeń, OFF Piotrkowska Center
Patron medialny: Trójka Polskie Radio
Bilety dostępne na: eBilet, Eventim

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.