Newsy

Specjalna reedycja "In Utero" Nirvany na 30-lecie premiery

Portal Winylowy
Portal Winylowy
21.09.2023

27 października 2023 roku mija 30 lat od premiery "In Utero" - trzeciego, a zarazem ostatniego albumu Nirvany. Universal Music Group przygotowała z tej okazji specjalną reedycję płyty, wzbogaconą o 53 niepublikowane wcześniej kompozycje.

Zarówno sam album "In Utero", jak i promujące go single "Heart-Shaped Box" oraz "All Apologies" na stałe wpisały się w historię światowego rocka. Ostatnia płyta Nirvany znalazła się na szczycie listy Billboard 200, a jej sprzedaż sięgnęła 9 milionów egzemplarzy. Po 30 latach od premiery tego wyjątkowego albumu fani mogą nabyć go w edycji Super Deluxe na różnorodnych nośnikach, w tym na płytach winylowych (8 LP).

Poza podstawową wersją "In Utero" jubileuszowe wydawnictwo obejmuje zremasterowane nagrania bonusowe i kompozycje, które nie znalazły się na ostatecznej trackliście albumu. Słuchacze otrzymają także pełny zapis koncertów Nirvany z Los Angeles (1993) i Seattle (1994) oraz sześciu dodatkowych utworów, wykonanych na koncertach w Springfield, Nowym Jorku i Rzymie.

W każdym zestawie analogowym znajdzie się ponadto 48-stronicowy album w twardej oprawie z niepublikowanymi wcześniej zdjęciami, a także plakaty, reprodukcje ulotek, biletów i innych gadżetów koncertowych. Przednia okładka wyposażona będzie w zdejmowany panel z kultowym już aniołem znanym z oryginalnej oprawy graficznej albumu "In Utero".

Box "In Utero Super Deluxe Edition" będzie dostępny w regularnej sprzedaży od 27 października 2023.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.