Newsy

Wielki powrót "Kind of Blue" Milesa Davisa dzięki Analogue Productions

Szymon Figura
Szymon Figura
05.05.2021
Już niebawem jeden z najbardziej wpływowych (i przy okazji popularnych) albumów w całej historii jazzu ponownie trafi do rąk fanów legendarnego jazzmana. Znane jako przykład mistrzostwa swobodnej improwizacji utwory zostały umieszczone na płytach UHQR 200 g, wytłaczanych pojedynczo na ręcznej prasie typu Finebuilt.

Sceptycy zapytają, jaki w ogóle jest sens ponownego wydawania tak klasycznej płyty? Rzeczywiście, każdy koneser dobrego jazzu pewnie ma już w swojej kolekcji nawet niejedno dobre wydanie tego albumu. Być może jednak koneserzy-kontestatorzy zmienią swoje krytyczne zdanie, gdy usłyszą, że ta reedycja korzysta z masteringu samego Berniego Grundmana, słynnego inżyniera dźwięku znanego chociażby z pracy nad nagraniami "Thriller" Michaela Jacksona czy "Purple Rain" Prince'a! Ma to zapewnić swoistą odświeżoną formę legendarnym utworom Milesa Davisa, ale przy wykorzystaniu oryginalnego 3-ścieżkowego rejestratora, używanego podczas pierwszej sesji nagraniowej. Bernie Grundman chce maksymalnie zbliżyć brzmienie do wersji taśmy-matki, jednocześnie zachowując najlepszą jakość, jaką tylko da się uzyskać po wytłoczeniu na płaskim profilu płyty UHQR Clarity.

Jednak zainteresowani? Jeżeli tak, to warto dodać, że należy się spieszyć! Nakład ograniczony jest do 25 000 kopii, ponadto jeden klient może zakupić do trzech płyt. Album kosztuje 100 $, a znajdziecie go w sklepie internetowym Acoustic Sounds.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.