Newsy

Technics prezentuje model SL-100C

Szymon Figura
Szymon Figura
27.04.2021
Idealny na start! Wśród miłośników marki linia SL stała się już kultowa. Teraz jednak możecie poznać najnowszego bohatera tej właśnie legendy! SL-100C to nowe dziecko Technicsa, które przy niższej cenie zachowuje charakter SL-1500C. Ten tańszy o około 100 € model korzysta z wielu rozwiązań technologicznych poprzednika, a teraz może je zaprezentować znacznie większej grupie miłośników winyli!

Ale konkretnie, o jakiej technologii tu mowa? Przed wami gramofon wyposażony w bezrdzeniowy silnik z napędem bezpośrednim, umożliwiający znakomitą kontrolę prędkości. Do tego stabilna obudowa i charakterystyczne dla firmy długie ramię aluminiowe. Mało? Co powiecie na izolator wysokiej jakości, ograniczający wibracje oraz zapewniający wyraziste tłumienie? Projekt dwuwarstwowego talerza o gumowej i aluminiowej strukturze ma pomagać w osiągnięciu wyjątkowo czystego brzmienia. 

No dobrze, skąd zatem niższa cena? Model jest tańszy od poprzednika głównie przez stratę przedwzmacniacza gramofonowego SL-1500C. Ponadto będzie miał inną wkładkę, w tym przypadku to VM95C Audio-Technica. Poza tym to jednak prawdziwy spadkobierca SL-1500C. Ten model to dla Technicsa wejście na nieco tańszą półkę, przeznaczoną dla szerszego grona osób. 

Podbój nowej sceny odbędzie się jednak przy zachowaniu tradycyjnych technologii firmy. Nowoczesny gramofon o wysokiej jakości dźwięku, do tego proponowany w przystępnej cenie, z pewnością zrobi duże zamieszanie na rynku i wkrótce będzie o nim bardzo głośno. Europę zacznie podbijać już od czerwca 2021, a jego cena ma wynosić około 899 €.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.