Newsy

"Pokaz slajdów" Kwiatu Jabłoni na podwójnym winylu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
02.11.2023

Trzeci studyjny album Kwiatu Jabłoni - „Pokaz slajdów” - 24 listopada ukaże się także na winylu. Dwupłytowe wydawnictwo można już teraz zamawiać w preorderze, a wraz z albumem - nowy merch.

Oficjalna premiera winyla została zaplanowana na 24 listopada. To jednak nie koniec niespodzianek. Fani zespołu na stronie muzyka.sklep.pl mogą kupować limitowane dwupłytowe wydawnictwo na winylu z autografami i odręczną numeracją przygotowaną przez artystów. Poza wyjątkową edycją albumu słuchacze będą mogli zamówić związany z wydawnictwem oryginalny merch w postaci t-shirtów, bluz, toreb, plakatu oraz kubka typu SAM . Zaprojektowaną przez Kasię, Jacka i Łukasza Wrzesińskiego odzież i akcesoria zdobią chwytliwe fragmenty piosenek „Od nowa”, „Byłominęło”, „Czarnego pyłu”, albo „Domu”. Nadruk na wygodnych, bawełnianych bluzach to obrazek tytułowego slajdu. Na plakacie znajduje się natomiast harmonogram jedynej w Polsce w 2023 roku trasy zespołu po polskich halach koncertowych. 

Trzeci studyjny album Kwiatu Jabłoni o tytule „Pokaz slajdów” to dosłowny zbiór rozmaitości. To sprawnie ułożona lista piosenek, które choć absolutnie różne gatunkowo, są jednakowo czułe, uważne i pełne czystej nadziei w postawy ludzi i świat, który nimi kształtujemy. Na albumie znajduje się m.in. hit radiowy ostatnich kilku miesięcy - “Od nowa”. Od pierwszego utworu „Od nowa” widać pracę, jaką zespół wykonał od czasu wydania albumu „Mogło być nic”.

Na „Pokazie slajdów” słychać zaskakującą inność wokalu Kasi Sienkiewicz (szczególnie w swingującym „Czarnym pyle” czy orkiestrowym „Szczęśliwego Nowego Roku”), a teksty Jacka Sienkiewicza są naznaczone już nie obserwacjami tego, co wokół, a bardziej przeżyciami („Lego”, „Zasnąłem na trawniku”, „Dom”). Wśród gości zaproszonych do wystąpienia na płycie znaleźli się Igor Herbut (przyprawiające o ciarki, uwalniające wręcz„Głośniej”) i Adam Bałdych (w skomponownym dla swojej córki przez basistę zespołu utworze „Polcia”).  

Tracklista

Płyta 1 | strona A  
Od nowa
Czarny pył
Lego  

Płyta 1 | strona B  
Byłominęło
Był tam, gdzie był
Polcia (feat. Adam Bałdych)  

Płyta 2 | strona A  
Głośniej (feat. Igor Herbut)
Dom Szczęśliwego Nowego Roku  

Płyta 2 | strona B  
Piosenka o słońcu
Zasnąłem na trawniku
Kwiat w doniczce


Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.