Newsy

"Massacra" - kolejny singiel z nadchodzącej płyty Triumph of Death

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
02.11.2023

Po ogłoszeniu planów wydania debiutanckiej płyty koncertowej Triumph of Death - projektu Toma Gabriella Warriora, który wykonuje muzykę Hellhammer na żywo - zatytułowanej "Ressurection of The Flesh", zespół wydaje kolejny singiel z wideo "Massacra".

Tom Gabriel Warrior powiedział kiedyś: Hellhammer nigdy nie zostanie zreaktywowany i nigdy nie powróci. Nie jest możliwe powrót zespołu tak mocno związanego ze specyficznymi czasami w których powstał i działał. Jednak muzyka Hellhammer istnieje i stanowi bardzo ważną część mojego życia. I chciałbym móc grać tę muzykę na żywo zanim odejdę.

Tym stwierdzeniem Tom Gabriel Warrior powołał do życia zespół Triumph Of Death - zespół, którego celem było wykonywanie na żywo muzyki pierwszego zespołu Warriora, legendarnej grupy Hellhammer. 

Trudno wyrazić, jak duży wpływ miała muzyka Hellhammer na rozwój gatunków ekstremalnego metalu: death i black. Trudno także wyjaśnić, jak to się stało, że zespół rozpadł się w zaledwie dwa lata od swojego powstania, odchodząc w niełasce i poczuciu klęski. Po 40 latach okazało się jednak, że osiągnął status mitycznej ikony i legendy na całym świecie.

Hellhammer wydał niewiele muzyki. Były to trzy demówki: "Death Fiend", "Satanic Rites" i "Triumph Of Death" (wszystkie doczekały się reedycji w 2008 roku w postaci retrospektywnej kompilacji "Demon Entrails"), EPka "Apocalyptic Raids" (reedycji doczekała się dzięki BMG w 2020 roku na winylu i CD) oraz dwa utwory, zamieszczone na legendarnej składance "Death Metal". 

Zespół nigdy nie wystąpił na żywo. Dopiero na początku lat dwutysięcznych Tom Gabriel Warrior i basista Martin Eric Ain zaczęli snuć plany grania utworów Hellhammer live. Trzeba było czekać aż kilkanaście lat na realizację tego pomysłu. Projekt Triumph Of Death jest właśnie owocem tej idei. 

10 listopada ukaże się album koncertowy: debiut Triumph Of Death "Resurrection Of The Flesh". Płyta dostępna będzie w różnych wersjach:

  • Deluxe CD mediabook

  • Podwójny winyl gatefold z książeczką i plakatami na czarnym winylu oraz na winylu kolorowym czarno-białym swirl (tylko w wybranych sklepach)

  • Super deluxe podwójny czerwony winyl z książeczką oraz dodatkowo singlem na 7' calowym winylu i plakatami

Triumph Of Death tworzą:

  • Tom Gabriel Warrior - wokal/gitara

  • André Mathieu - gitara/wokal

  • Jamie Lee Cussigh - gitara basowa

  • Tim Iso Wey – perkusja

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.