Newsy

Liam Gallagher i John Squire na wspólnym albumie

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
16.02.2024

Współpraca legendarnych muzyków z Manchesteru nabiera tempa - Liam Gallagher i John Squire zapowiadają na 1 maja premierę wspólnego albumu. Muzycy zaprezentowali już nowy utwór z albumu i zapowiedzieli plany koncertowe.

Wiadomość o współpracy dwóch legend z Manchesteru - Liama Gallaghera i Johna Squire'a rozpaliła oczekiwania. Połączenie charyzmy i wokalu Oasis z talentem gitarowym siły napędowej The Stone Roses to bez wątpienia coś wyjątkowego. Debiutancki utwór rockmanów, "Just Another Rainbow", osiągnął 16. miejsce na brytyjskiej liście przebojów singlowych, jednocześnie zajmując 1. miejsce na listach sprzedaży, pobrań, płyt winylowych i fizycznych singli. Oznacza to najlepszy wynik Liama od 15 lat.

To jednak dopiero początek. Teraz Liam Gallagher i John Squire zapowiadają znacznie więcej wspólnej muzyki. Imienny album artystów ukaże się 1 marca. Wraz z ogłoszeniem premiery płyty "Liam Gallagher John Squire", duet zaprezentował nowy utwór "Mars To Liverpool", a także zapowiedział koncerty w Europie i USA.

Wieloletni przyjaciele, podziwiający wzajemnie swoje dokonania, rozpoczęli współpracę, gdy John dołączył do Liama na scenie podczas jego epickich koncertów w Knebworth. Pomysły na piosenki szybko zaczęły się pojawiać, a album nabrał kształtu podczas prac w Los Angeles z uznanym producentem, Gregiem Kurstinem, który zagrał też na basie. Za perkusją zasiadł Joey Waronker (Beck, R.E.M., Atoms for Peace).

Podobnie jak "Just Another Rainbow", "Mars To Liverpool" dostarcza dokładnie tego, czego można oczekiwać od tej pary. To zaraźliwy rock 'n' roll podlany psychodelią z lat 60., przetkany pomysłową grą John wokół podnoszącego na duchu wokalu Liama.Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.