Newsy

"Passage - Live" Samaela na winylu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
16.02.2024

16 lutego premierę ma nowy album koncertowy Szwajcarów z Samael, zatytułowany „Passage – Live". Album to zupełnie świeże podejście do kultowego krążka z 1996 roku. Materiał został zarejestrowany podczas wyprzedanego koncertu w Krakowie ostatniego dnia europejskiej trasy „Passage 25th Anniversary Tour".

Koncertowa wersja „Passage" zachowuje niesamowity klimat oryginału, ale utwory wydają się brzmieć bardziej surowo i ciężej niż na albumie z 1996 roku. „Passage – Live" to pierwsze oficjalne wydawnictwo w obecnym składzie, a ponieważ zarówno Drop, jak i Ales byli fanami albumu „Passage" przed dołączeniem do zespołu, dodali muzyce nowej energii.

„Passage – Live" to świetne przypomnienie przełomowego i jednego z najważniejszych dla Samael albumu, kiedy to zespół skierował się w stronę bardziej industrialnego brzmienia, dystansując się od swoich blackmetalowych korzeni, ale jednocześnie trafiając do szerszej publiczności. Muzyka z „Passage" przetrwała próbę czasu, emanując tą samą energią, jak prawie trzydzieści lat temu, a dzięki „Passage – Live" otrzymała zupełnie nową głębię.

Lider Samael, Vorph, tak mówi o nowym wydawnictwie:

Fani znajdą tu mieszankę metalu, industrialu i elektroniki, która jest naszym znakiem rozpoznawczym od prawie trzech dekad, a rozpoczęła się właśnie od „Passage". To dla nas niemal punkt zwrotny i jesteśmy zachwyceni możliwością zaprezentowania nowego oblicza tego albumu zarówno naszej publiczności, ale także tym, którzy odkryli zespół niedawno.

Płytę można zamówić w preorderze na stronie Mystic Production.

Pod hasłem "Passage to Mystic Festival" Samael wystąpi na czterech koncertach w Polsce:

22.02.24 – Kraków / Kamienna 12

23.02.24 – Wrocław / Zaklęte Rewiry

24.02.24 – Gdańsk / B90

25.02.24 – Warszawa / Progresja

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.