Newsy

Gdyński koncert legendarnego pianisty na limitowanym winylu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
07.09.2021
To był niezwykły wieczór. 11 lipca 2000 roku na festiwalu Gdynia Summer Jazz Days wystąpił McCoy Tyner. Teraz koncertu będzie można posłuchać ponownie: tym razem z ekskluzywnie wydanej płyty winylowej wydawnictwa AC Records. Psychosonda jest partnerem prasowym wytwórni.

McCoy Tynera miłośnikom jazzu przedstawiać nie trzeba. Ten legendarny amerykański pianista nagrywał płyty z największymi muzykami jazzowymi w historii. Dość napisać, że to on właśnie był jednym z twórców "A Love Supreme" Johna Coltrane'a. Dzięki charakterystycznemu, "potężnemu" sposobowi gry uznany jest za jednego z najbardziej wpływowych pianistów jazzowych XX wieku. Jego nagrania dla Blue Note Records są dziś poszukiwanymi perłami kolekcjonerskimi. Tak będzie z pewnością z wydanym na dwóch winylach koncertem "Live in Gdynia". 

Płyta zostanie wydana w limitowanej liczbie 1000 egzemplarzy (400 kolor, 600 czarny). Oczywiście - jak w przypadku wszystkich wydawnictw AC Records - szczególną uwagę poświęciliśmy brzmieniu, by w sposób jak najpełniejszy oddać to, co działo się tej lipcowej nocy na gdyńskiej scenie - tłumaczy Adam Czerwiński - perkusista jazzowy oraz założyciel wytwórni AC Records.

Tynerowi podczas koncertu towarzyszyła dwójka doskonałych muzyków: kontrabasista Charnett Moffett oraz perkusista Al Foster. Obaj uznani za muzycznych geniuszy sprawili, że trio zabrzmiało zjawiskowo. 

Płyta ukaże się w połowie października, wciąż jest możliwość nabycia limitowanych wersji w preorderze na stronie wydawnictwa AC Records

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.