Newsy

Muzyka z księżyca - nowa audycja winylowa pod patronatem Psychosondy

Portal Winylowy
Portal Winylowy
18.05.2021
Muzyka z księżyca to najnowsza propozycja Czytelni Słów i Dźwięków Elektra, będącej częścią Mazowieckiego Instytutu Kultury. Jest to seria audycji muzycznych, w formie podcastów, prezentujących najciekawsze trendy i zjawiska kultury winylowej w oparciu o zbiory Elektry. Każdy miłośnik i miłośniczka analogowego brzmienia, znajdzie tu coś dla siebie, bo najważniejsze dla nas są nieoczywiste tropy i powiązania muzycznego uniwersum.

Kiedy spojrzymy nocą na rozgwieżdżone niebo, zobaczymy na nim tysiące, jeśli nie miliony rozświetlających je gwiazd. Możemy dostrzec gwiazdozbiory, wypatrzeć odległe planety. Niektóre święcą niezmiennie silnym światłem, inne są ledwie dostrzegalne, ale wszystkie są częścią tego samego kosmicznego uniwersum, towarzyszą nam przez całe życie. Podobnie jest z piosenkami. Tworzą zbiory, konstelacje, niektóre znamy na pamięć, inne jak komety przelatują po muzycznym nieboskłonie. W audycji Muzyka z księżyca wypatrywać będziemy właśnie tych nieoczywistych konstelacji, niespodziewanych powiązań i innych tajemniczych, „muzycznych ciał niebieskich”. 

Pierwsza, piętnasto-odcinkowa seria audycji, podzielona będzie na kilka wątków tematycznych gdzie wraz ze słuchaczkami i słuchaczami przyglądać będziemy się muzycznym (choć nie tylko) konstelacjom, zapisanym w rowkach płyt winylowych. Między innymi zgłębimy tajemnice „coverów” i odnajdziemy najciekawsze muzyczne zapożyczenia, poszperamy na strychach i giełdach staroci w poszukiwaniu zapomnianych melodii, odbędziemy kilka podróży zagranicznych aby poznać lokalne sceny muzyczne, a także przyjrzymy się temu jaką rolę odegrała płyta winylowa w podboju kosmosu, a także jak kosmiczne odkrycia wpłynęły na muzykę XX i XXI wieku. 

Kiedy:

Premiera: 19 maja, godzina 09:00

Audycja cotygodniowa, środy, 09:00

Gdzie:

Antena Radia Kapitał https://radiokapital.pl/shows/muzyka-z-ksiezyca 

Strona internetowa MIK: www.mik.waw.pl 

Prowadzący

Aleksandar Ćirlić, a.cirlic@mik.waw.pl, 601 664 827

Social media Elektry

Fb: https://www.facebook.com/CzytelniaElektra 

Insta: https://www.instagram.com/czytelnia_elektra/ 

YT: https://www.youtube.com/channel/UCiuffwFMT0fjl3mNr22aFuw 

Informacja prasowa 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.