Newsy

Niepublikowane nagrania Coltrane'a

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
04.11.2021
Rzadkie prywatne nagranie Johna Coltrane'a grającego swój kultowy utwór A Love Supreme zostało wydane po raz pierwszy - A Love Supreme: Live in Seattle, nakładem Impulse!/UMe.

Zestaw został zarejestrowany przez saksofonistę i pedagoga Joe Brazil'ego w 1965 roku, w ostatnią noc tygodniowego pobytu Coltrane'a w Penthouse w Seattle. W składzie znaleźli się legendarni muzycy: Pharoah Sanders, McCoy Tyner, Elvin Jones, Jimmy Garrison i inni.

A Love Supreme: Live in Seattle zostało odrestaurowane i zmasterowane przez Kevina Reevesa w East Iris Studios w Nashville, Tennessee. Nagranie to jest szczególnie warte uwagi, gdyż Coltrane rzadko wykonywał A Love Supreme w całości po jego studyjnym nagraniu w 1964 roku. Przez ponad sześć dekad sądzono, że jedyne zarejestrowane publiczne wykonanie A Love Supreme pochodzi z francuskiego festiwalu w Juan-Les-Pains z lipca 1965 roku. Ta wersja została wydana prawie dwadzieścia lat temu. Szpule taśmowe Joe Brazil'a z koncertu w Seattle w 1965 roku pozostały do tej pory w jego prywatnej kolekcji. A Love Supreme: Live in Seattle zostało nagrane przy użyciu dwóch mikrofonów ustawionych na scenie i podłączonych do magnetofonu szpulowego Ampex. "Co niezwykłe, taśmy z tej epoki często cierpią z powodu uszkodzeń spowodowanych wysoką temperaturą lub wilgocią, albo po prostu ułożeniem ich poziomo" - powiedział inżynier Kevin Reeves w komunikacie prasowym. "Jednak te taśmy są w doskonałym stanie, a rezultaty należą do najlepszych amatorskich nagrań Johna Coltrane'a, nad jakimi mieliśmy przyjemność pracować". 

Spis utworów:

1. A Love Supreme, Pt. 1 – Acknowledgement (Live in Seattle/1965)
2. Interlude 1 (Live in Seattle/1965)
3. A Love Supreme, Pt. II – Resolution (Live in Seattle/1965)
4. Interlude 2 (Live in Seattle/1965)
5. A Love Supreme, Pt. III – Pursuance (Live in Seattle/1965)
6. Interlude 3 (Live in Seattle/1965)
7. Interlude 4 (Live in Seattle/1965)
8. A Love Supreme, Pt. IV – Psalm (Live in Seattle/1965)

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.