Newsy

Nowa era tłoczenia płyt winylowych - automatyczna linia tłocząca w XDiSC

Tomasz Pniewski
Tomasz Pniewski
18.02.2022
Rynek produkcji płyt winylowych przeżywa swoją drugą młodość. Czas oczekiwania na wytłoczenie własnego tytułu prawdopodobnie nigdy nie był tak długi, a tłocznie tak mocno obłożone pracą: na wytłoczenie płyty czeka się już blisko rok! Aby skuteczniej odpowiadać na zapotrzebowanie rynku, trzeba działać dynamicznie – dokładnie tak, jak zrobiła to partnerska tłocznia Psychosondy, czyli - warszawski XDiSC. Już na początku tego roku pojawiła się tam pierwsza i na pewno nie ostatnia zautomatyzowana maszyna tłocząca AD12.

XDiSC posiada w swoich zasobach ręczne maszyny tłoczące amerykańskiej produkcji, pamiętające jeszcze czasy świetności płyt winylowych. Teraz dołącza do nich pierwsza w pełni automatyczna maszyna tłocząca firmy Pheenix Alpha. Na tle innych urządzeń tego typu jest to prawdziwy ewenement: czas produkcji jednej płyty długogrającej wynosi jedynie 25 sekund. Nietrudno policzyć, o ile większa jest wydajność w stosunku do tradycyjnych, w pełni ręcznych maszyn, w których proces uzyskania nośnika jest ponad dwukrotnie dłuższy. Już jedna taka maszyna zapewnia ogromne moce przerobowe: w skali miesiąca nominalnie można wyprodukować na niej 100 000 płyt winylowych! Co więcej, kontrakt obejmuje dostarczenie kilkunastu takich maszyn.

Dzięki tej inwestycji XDiSC wejdzie do grona największych tłoczni na świecie, by dalej spełniać nie tylko oczekiwania polskich wytwórni muzycznych, ale i sprawniej odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie z innych krajów! Warszawska tłocznia będzie mogła jeszcze szybciej realizować zamówienia z całego świata. 

Nowe linie zapewnią nowy wymiar naszej tłoczni. Znacznie zwiększymy moce produkcyjne, skrócimy terminy produkcji dla naszych klientów, poprawimy jakość produktów i zwiększymy ich powtarzalność. AD12 jest pierwszą dostarczoną oraz zainstalowaną linią w bieżącym roku. Kontrakt z producentem obejmuje dostawę wielu linii w 2022 roku, kolejne zainstalujemy w interwałach kilku tygodni – mówi Wojciech Wróbel - prezes XdiSC:

Jeżeli szukać punktu zwrotnego w historii polskiej fonografii, na jej kartach należy wyróżnić rok 2022 – warszawska tłocznia XDiSC zaczęła robić coś przełomowego! Produkcja winyli od teraz będzie dużo szybsza, a jakość jeszcze lepsza!

Zobacz oficjalną stronę www.x-disc.pl

foto: XDiSC 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.