Newsy

Pierwsza polska internetowa giełda płytowa

Portal Winylowy
Portal Winylowy
17.03.2020
Swoją oficjalną premierę ogłosiła internetowa giełda płytowa – www.płytowisko.pl. Mimo, że portal działa już kilka dni, to jego twórcy postanowili uznać datę publikacji newsa na Psychosondzie za godzinę Zero i oficjalny start portalu.

Czym jest Płytowisko?

Jest to giełda internetowa, czy też tzw. giełda płytowa on-line. Można tu wystawić i kupić płyty winylowe, CD, kasety, czy jakikolwiek inny nośnik. Skierowana jest głównie do kolekcjonerów, ponieważ zarówno system dodawania płyt, jak i ich wyszukiwania, skonfigurowany jest tak, by jak najłatwiej było znaleźć konkretne interesujące nas wydanie. Produkty można wyszukiwać nie tylko po tytule, ale też po labelu, numerze seryjnym, roku czy kraju wydania.

Płytowiskoniczym tradycyjna giełda płytowa, stawia na bezpośredni kontakt ze sprzedawcą i nie narzuca form płatności czy wysyłki. Każdy sprzedawca ma prawo budować swoją markę i eksponować ją na portalu.

Co więcej wyróżnia Płytowisko na tle innych portali z ogłoszeniami?

  • brak prowizji i dużo niższe stawki za wystawienie niż konkurencja
  • miejsce dla fanów tworzone przez fanów
  • przejrzysty system kategorii
  • specjalne miejsce dla artystów i niezależnych wydawców

Każdy zespół i niezależny wydawca może sprzedawać swoje płyty bezpośrednio swoim fanom w Strefie Artystów i Wydawców Niezależnych bez żadnych opłat czy prowizji. Na stronie już dziś można kupić wydawnictwa takich zespołów jak Normalsi, Corruption, Mass Insanity czy Tyrada, bezpośrednio od zespołu.

Jeśli chodzi zaś o wydawców niezależnych to można dostać bardzo dobrze wydane płyty od Hussar Records. Należy dodać, że lista współpracujących wydawnictw ciągle się powiększa, a baza ogłoszeń rośnie w siłę, dlatego warto śledzić stronę już od teraz.

Dużym atutem Płytowiska jest to, że nie skupia się na jednym gatunku muzycznym. Każdy fan znajdzie coś dla siebie zaczynając od jazu poprzez hip hop, metal, a kończąc na country.

* Promocja do końca miesiąca *

Z powodu sytuacji spowodowanej wirusem, Płytowisko oferuje całkowicie darmowe wystawianie ogłoszeń do końca marca, a jeśli stan wyjątkowy zostanie przedłużony, to nawet dłużej. Autorzy strony wychodzą naprzeciw klientom i właścicielom sklepów stacjonarnych, których najbardziej dotknęło ograniczenie możliwości handlu. Na stronie  Płytowiska każdy może wystawić swoje płyty w 100% bez kosztów (w tym bez prowizji). Po ustaniu stanu nadzwyczajnego dla dodanych już ogłoszeń nie będzie żadnych dodatkowych opłat, a portal wróci do zwyczajowej ceny 1zł za wystawianie ogłoszenia. Przy czym pamiętajcie: im więcej płyt, tym taniej - 1zł to cena maksymalna. Dla tych, którzy wystawiają duże kolekcje, może to być nawet 10gr  za ogłoszenie.

Płytowisko stawia na kontakt ze społecznością, dlatego też jest otwarte na nowe pomysły, sugestie i oferty współpracy.

Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tam coś dla siebie!

artykuł sponsorowany 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.