Newsy

#winylemwkryzys - pomagamy sklepom płytowym

Portal Winylowy
Portal Winylowy
17.03.2020
Kupmy płytę w sklepie płytowym - pomóżmy właścicielom przetrwać kryzys!

Koronawirus zawitał na dłużej. Przede wszystkim pamiętajmy: zostańmy w domu i najlepiej słuchajmy płyt ;) Mamy nadzieję, że sytuacja szybko się unormuje, jednak z pewnością czekają nas długofalowe efekty gospodarcze. Już teraz wiemy, że ogromna ilość małych przedsiębiorstw walczy o przetrwanie. 

Nie da się ukryć, że dotyczy to również sklepów płytowych. Większość z nich to małe, często jednoosobowe firmy, dla których nawet jeden miesiąc bez klientów oznaczać może upadłość. Jest jeszcze gorzej, jeśli działają tylko stacjonarnie i nie posiadają żadnego narzędzia, żeby sprzedawać online. Pomyślmy o naszych lokalnych sklepach z winylami. Ile godzin tam spędziliśmy, jakie emocje wzbudziły w nas znalezione tam skarby. Przypomnijmy sobie rozmowy z sympatycznym właścicielem, który służył dobrą radą, pomocą, poczęstował kawą...

#winylemwkryzys

Co możemy zrobić? To bardzo proste. Choć wielu z nas również znajduje się w niepewnej sytuacji, to nie rezygnujmy z kupowania płyt! Startujemy z akcją #winylemwkryzys. Na czym ona polega? Po prostu – kup przynajmniej jedną płytę, żeby wesprzeć niezależne sklepy płytowe: zarówno internetowe jak i stacjonarne! 

Jeśli chcesz kupić w sklepie online - sprawa jest prostsza, jeśli myślisz o sklepie stacjonarnym - poproś właściciela telefonicznie, mailowo lub na Facebooku o informacje na temat dostępnych tytułów, a następnie dogadaj z nim przesyłkę. 

Może się wydawać, że kupienie przez nas jednej płyty nie zrobi żadnej różnicy, jednak to nieprawda! Jeżeli każdy z nas to zrobi (a miłośników winyli można liczyć już w dziesiątkach tysięcy), to być może dzięki nam, ten nastrojowy, sympatyczny sklepik na rogu, w którym spędziliśmy wiele ekscytujących godzin, za kilka miesięcy ciągle będzie tam stał.

Pokaż co kupiłeś! 

Roześlijcie tę wiadomość wśród znajomych. Wrzucajcie fotki z nowymi zakupami z hashtagiem #winylemwkryzys w necie, wysyłajcie do nas na Psychosondę, wklejajcie w komentarzach - niech nasza galeria winylowej pomocy cieszy oczy i jeszcze bardziej scala naszą winylową społeczność! 

Katalog sklepów płytowych - tutaj znajdziesz pełną listę polskich sklepów płytowych (stacjonarnych i internetowych).


Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.