Newsy

"Pomocne dłonie" - drugi singiel Dezertera z premierowej EPki

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
01.12.2023

Znamy już oba single promujące najnowszą EPkę formacji Dezerter, której premiera zaplanowana jest na 8 grudnia. Zespół pozostaje wierny wypracowanemu przez lata stylowi, czyli własnej wizji hardcore punka.

Od ostatniej studyjnej płyty Dezerter, "Kłamstwo to nowa prawda", minęły dwa lata. W tym czasie zespół zdążył otrzymać Fryderyka za archiwalną płytę studyjną "1986. Co będzie jutro?" i w żadnym razie nie zamierza zwalniać tempa. 8 grudnia tego roku na rynek trafi winylowa EP-ka Dezerter, zatytułowana „Żółć / Pomocne dłonie".

Zespół zaprezentował drugi singiel promujący wydawnictwo - posłuchaj "Pomocnych dłoni":

Zespół tak komentuje okoliczności powstania nowych utworów:

Postanowiliśmy wrócić do przerwanego przez pandemię pomysłu wydawania co jakiś czas EP-ek, zanim uzbieramy pomysły na pełne wydawnictwo. Tym razem mamy dwa utwory, które nagraliśmy w połowie października. To była szybka decyzja i szybka sesja. Oba utwory są gorzkim komentarzem do otaczającej nas fali rozgoryczenia, wzajemnych niechęci i rozgrywek politycznych odbywających się kosztem zwykłych ludzi. Ale zwykłym ludziom też się dostaje mały prztyczek w nos, za brak dystansu do siebie i podejmowanych wyborów.

Płytę można zamawiać w preorderze na stronie wytwórni Mystic Production.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.