Newsy

"R64" - pierwszy w historii album na kartridżu Nintendo 64

Portal Winylowy
Portal Winylowy
13.01.2022
Remute publikował już muzykę do odtwarzania na SNES, PC Engine czy Gameboy, a to nie koniec jego innowacyjnych projektów: na 25 marca niemiecki DJ zapowiada premierę pierwszego w historii albumu na kartridżu Nintendo 64!

Okazuje się, że 8 megabajtów powierzchni dysku wystarczy do pomieszczenia 15 pełnowymiarowych utworów muzycznych: w produkcji albumu "R64" na kartridżu nie zastosowano żadnych dodatkowych elementów konstrukcyjnych ani kompresji plików, a zawarty na nim dźwięk generowany jest przez konsolę w czasie rzeczywistym. Kartridż zachowuje kompatybilność ze wszystkimi modelami konsoli Nintendo 64, w systemach PAL, NTSC-U i NTSC-J.

A czego możemy spodziewać się w warstwie muzycznej? W stosunku do poprzednich produkcji Remute album "N64" wyróżnia się wyjątkowym zróżnicowaniem stylistycznym: wydawnictwo obejmuje zarówno kompozycje utrzymane w lekkim, electropopowym klimacie, jak i bardziej surowe, house'owe brzemienia nawiązujące do rave'owych imprez lat 90. Jak zapowiada Remute, "R64" jest częścią planowanej trzyczęściowej serii albumów do odtwarzania na konsolach: w 2022 roku ukażą się także produkcje "Unity" na Gameboya Advance i "Generations" na Segę.

Premiera albumu "R64" odbędzie się 25 marca; zarówno sam kartridż, jak i limitowaną edycję albumu z 3 dodatkowymi utworami wydaną na winylu można kupić na stronie Bandcamp Remute.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.