Newsy

Record Store Day 2015 w Polsce

Portal Winylowy
Portal Winylowy
13.04.2015

Record Store Day 2015 odbędzie się 18 kwietnia. W Polsce do inicjatywy dołączyło wiele sklepów płytowych. Z tej okazji odbędzie się szereg także wydarzeń towarzyszących takich jak koncerty czy giełdy płyt winylowych. 

Record Store Day czyli Dzień Sklepu Płytowego  to inicjatywa, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku, kiedy to kilku właścicieli niewielkich sklepów płytowych zdecydowało się zorganizować święto promujące niezależne sklepy oraz całą kulturę nabywania i słuchania muzyki z winyla. Początkowo zasięg inicjatywy był bardzo wąski, ale nie minęło kilka lat, a Record Store Day stał się świętem obchodzonym na niemal całym świecie.

Także rodzime sklepy muzyczne podejmują próby przyłączenia się do tego wydarzenia. Niestety jak dotąd te próby pozostały wiele do życzenia. Zobaczymy jak spiszą się w tym roku. Na frekwencję wśród winylowych maniaków na pewno mogą liczyć.

Dla tych, którzy chcą wziąć udział w święcie muzyki z winyla, przygotowaliśmy listy sklepów oraz wydarzeń towarzyszących odbywających się w Polsce.

Jedną z najważniejszych zalet Record Store Day są przygotowane na to wydarzenie mocno limitowane, specjalne wydania albumów. Pełną listę możecie zobaczyć na oficjalnej stronie wydarzenia.
 

SKLEPY PŁYTOWE

Częstochowa
Królestwo
 
 
Kraków
MUSIC CORNER
 
Łódź
 
Poznań 
 
 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.