Newsy

Reverb LP - czy rośnie konkurent dla Discogsa?

Portal Winylowy
Portal Winylowy
11.11.2018

Discogs niepodzielnie panuje wśród serwisów ułatwiających katalogowanie, kupno i sprzedaż nośników muzycznych, w tym przede wszystkim winyli. Tymczasem Reverb LP  wprowadza aplikację mobilną dostosowaną do coraz bardziej sprecyzowanych oczekiwań kolekcjonerów płyt winylowych. 

"Your new home for buying and selling records"

Takim właśnie hasłem reklamuje się serwis Reverb LP. Witryna miała swoją premierę w 2017 roku. Umożliwia zakup nowych i używanych winyli. W zeszłym roku wydawnictwa Sonic Youth i Mobs można było nabyć tylko za pomocą Reverb LP. Zgodnie z założeniami szefa projektu Dana Melnicka, nowa aplikacja pozwoli "właściwie połączyć ze sobą sprzedających i kupujących winyle". Jak sam mówi "aplikacja jest czymś dużo więcej niż tylko stroną internetową - tworzymy społeczność, a zakupy winyli będą dużo łatwiejsze" (źródło: Vinyl Factory). Jakie rozwiązania szykuje dla nas Reverb LP? Czy będzie to intuicyjny dobór propozycji muzycznych pod kątem naszych gustów i zainteresowań? Czy serwis skupi się na geolokalizacji i pozwoli wyszukiwać właściwych dostawców z naszej okolicy czy kraju? Okaże się już wkrótce... póki co aplikacja nie jest dostępna do pobrania w naszym kraju. Ne pewno będziemy śledzić jej rozwój.

A co na to Discogs?

Wkrótce po premierze aplikacji okaże się także, czy hegemonia Discogsa może być zagrożona. Na chwilę obecną, marka Zink Media, Inc. z bazą 1,5 miliona skatalogowanych wydań, świetnie działającą aplikacją mobilną i ugruntowaną pozycją wśród kolekcjonerów na całym świecie chyba nie ma się czego obawiać.

Niemniej jednak trzymamy kciuki za każdą winylową inicjatywę!

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.