Newsy

Rodzinnie i winylowo w Warszawie

Portal Winylowy
Portal Winylowy
25.08.2020
W niedzielę 30 sierpnia, w godzinach 11:00-19:00
 Fundacja Poprostu Kultura oraz Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy zapraszają rodziny z dziećmi, młodzież oraz wszystkich zainteresowanych na wydarzenie
 "Zamień winyl na sztukę! Z polską muzyką rozrywkową w tle", które odbędzie się w Miami Wars.

Kultura winylowa to rosnąca lawinowo na całym świecie moda na muzykę wydawaną na płytach winylowych. To miłość do wysokiej jakości dźwięku, jakiego nie zapewniają nośniki cyfrowe. To również, a może przede wszystkim różnorodna, międzynarodowa społeczność, która łączy wspólnoty lokalne i wszystkie pokolenia.

Chcielibyście posłuchać dobrej muzyki, odkryć i rozwinąć twórcze pasje, spotkać fajnych ludzi, słowem poczuć i zobaczyć z bliska, czym jest kultura winylowa? A może kochacie ją od dawna? Kimkolwiek jesteście, nieważne ile macie lat, przybywajcie i skorzystajcie z naszych propozycji! Motywem przewodnim całego wydarzenia będzie polska muzyka rozrywkowa.

Czekają na Was:

1. STREFA WARSZTATOWA "ZAMIEŃ WINYL NA SZTUKĘ!"

• Warsztaty malowania płyt winylowych - czyli jak zmienić starą, zdartą płytę na dzieło sztuki. Możecie dołączyć w każdej chwili!

Pod fachowym okiem znanej artystki poznacie różnorodne techniki malowania na płytach i stworzycie na nich swoje własne projekty. Do dyspozycji będziecie mieli profesjonalne, akrylowe markery. Uwaga! Przyjazne dla dzieci!

Warsztat poprowadzi:
Duśka Zuo - właścicielka i pomysłodawczyni Maluj Gripa , Maluj buta oraz gospodyni otwartej pracowni plastycznej GARAŻ na Długiej.

• Warsztaty projektowania okładek płyt winylowych.

Czarna płyta z muzyką i okładką tworzą nieodłączną całość a bywa, że płyty winylowe kupowane są wyłącznie dla okładki i wieszane na ścianie jako obraz. Wy też będziecie mieli możliwość stworzenia takich obrazów! Tłem do projektowania będą czyste okładki płyt winylowych, dzięki czemu stworzone przez Was dzieła będą wyglądały jak prawdziwe. W twórczym działaniu wspierać Was będzie Iwona Rypson prowadząca warsztaty kreatywne dla wszystkich pokoleń.

2. DJ SETY:

Przez cały czas trwania wydarzenia będą Wam towarzyszyć dj-sety grane wyłącznie z czarnych płyt. Przekonacie się, jak różnorodna jest polska muzyka rozrywkowa!
Sety zagrają: Risky (Winyl Market) oraz Kraff (Downtempo City Funk).

3.WYSTAWA OKŁADEK PŁYT WINYLOWYCH:

“Gwiazdy sztuki graficznej na okładkach starego i nowego pokolenia”. Będziecie mogli obejrzeć polskie okładki, tworzone przez znakomitych plastyków i grafików starego i nowego pokolenia.
Przekonacie się na własne oczy, że kultura winylowa to nie tylko nasze dziedzictwo, ale też żywa sztuka przyciągająca młode pokolenia twórców i odbiorców.
Inspirujcie się i twórzcie własne dzieła!

W trakcie warsztatów stworzymy Wam odpowiednie warunki sanitarne zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia związanymi z epidemią Covid-19.

MIEJSCE: Miami Wars
DATA: 30.08.2020
GODZ: 11:00-19:00
WSTĘP WOLNY

Info prasowe 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.