Newsy

Śmiertelnie groźne uzależnienie od winyli

Portal Winylowy
Portal Winylowy
29.12.2016

Koniec roku to czas podsumowań, analizy własnego życia i noworocznych postanowień. Podejmujemy się wielu ambitnych zadań lub obiecujemy walczyć z różnymi uzależnieniami. A co z Twoim uzależnieniem od winyli? Ta pasja niepostrzeżenie zdominowała i zdeterminowała Twoje życie. Dzięki kolekcji kilkunastu rysunków Stefana Gleruma, holenderskiego artysty i ilustratora, uświadomisz sobie jak niebezpieczne może być kolekcjonowanie winyli ;)

Poczucie humoru i wyjątkowy zmysł obserwacji Gleruma zaowocowały niezwykłym zestawem rysunków. Traktował je jako odskocznię od projektów graficznych, jakie tworzył dla ważnych i znaczących klientów. Trzeba jednak przyznać, że zdołał uchwycić właściwe nam, winylomaniakom, zachowania.

13 POWODÓW, DLA KTÓRYCH POWINIENEŚ SKOŃCZYĆ Z WINYLAMI

Kolekcjonowanie winyli jest przyczyną wielu aspołecznych zachowań

Szkodzi zdrowiu fizycznemu i i psychicznemu

Sprawia, że tracisz płynność finansową

Zmienia się Twoja percepcja świata

Wciąż jesteś nienasycony

Zmieniasz się w przebiegłą kreaturę

A trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona...

Wciąż musisz kopać głębiej i głębiej... Nowych starych winyli nikt przecież nie robi!

SŁOWO WSTĘPU NA ZAKOŃCZENIE

Glerum skreślił także kilka słów komentarza, będących uzupełnieniem tych graficznych rozważań.

Crate Digging to termin używany przez DJ-ów i kolekcjonerów na określenie poszukiwań płyt winylowych w sklepach muzycznych, na pchlich targach, antykwariatach itp. To strasznie nudne.

Ci ludzie starają się znaleźć wyjątkowo rzadkie winyle, by umieścić je w swojej kolekcji, odtwarzać na swoim sprzęcie muzycznym lub wykorzystać fragmenty tych utworów do własnych kolaży muzycznych. Rozchodzi się głównie o unikatowość i niepowtarzalność. Im mniej znana płyta, tym mniejsze szanse, że ktoś ją rozpozna, a tym samym mniejsze szanse na to, że zostaniesz pozwany za kradzież jej malutkiego fragmentu do własnego utworu. Nawet jeśli nie uprawiasz diggingu z tego powodu, z pewnością swoimi zdobyczami chcesz się pochwalić przed znajomymi i wzbudzić ich podziw, uznanie oraz zazdrość. A nawet jeśli i to Cię nie dotyczy, to za każdym razem, gdy znajdziesz jakiś wyjątkowo rzadki egzemplarz, nawiedza Cię wyjątkowo przyjemna myśl: ktoś inny nie znalazł tego białego kruka przed Tobą. To żałosne.

Wspominaliśmy już, że winylowa pasja jest bardzo niezdrowa? Ale co tam... Na coś w końcu trzeba umrzeć, prawda?

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.