Newsy

AC Records prezentuje: muzyka Mozarta w zaskakujących aranżacjach

Portal Winylowy
Portal Winylowy
14.04.2021
Drugi sezon wydawniczy AC Records w połowie kwietnia przyniesie wyczekiwaną płytę, wypełnioną wyjątkowymi utworami i niecodziennymi aranżacjami. “Mozart Rocks & Swings” to prawdziwie nowatorska interpretacja muzyki wielkiego wiedeńskiego kompozytora. W świat współczesnych brzmień przenosi ją m.in. ceniony gitarzysta Marcin Wądołowski. Wciąż można zapisywać się do klubu - po premierze Mozarta możliwy będzie zakup płyt wyłącznie w sklepie. Klub działa pod patronatem Psychosondy.

To niecodzienny powrót do klasyki, który w sposób wręcz szokujący przypomina współczesnemu odbiorcy wybitne dzieła światowej muzyki. Odważne podejście do ich interpretacji wniosło do klasycznych kompozycji nieskrępowany głos jazzowego ducha i nieokiełznaną energię prawdziwego rocka. Aranżacje Marcina Wądołowskiego wybrzmiewają z taką elegancją również dzięki współpracy z doświadczonymi muzykami: Adamem CzerwińskimPiotrem Lemańczykiem oraz Arturem Jurkiem. Ponadto ten oryginalny projekt gościnnie zaszczyciła wspaniała skrzypaczka Alicja Śmietana. Wyrafinowane brzmienie jej skrzypiec dodaje temu wydaniu jednocześnie posmak mocy oraz subtelnej delikatności.

Myślicie, że łączenie klasyki z nowoczesnością nie ma już dzisiaj w muzyce nic nowego do powiedzenia? Sprawdźcie, jak “Requiem” Mozarta po raz kolejny w historii rozpoczyna nowe życie!

Głębokie brzmienie tej oryginalnej płyty zapewnia współpraca z gdańskim studiem Custom34, które słynie z parametrów akustycznych na najwyższym światowymi poziomie i gościło już wielu wspaniałych artystów sceny alternatywnej lub popularnej. Nagranie na w pełni analogowym torze przy pomocy kultowych mikrofonów oraz naturalnej akustyki sprawia, że klasyczne utwory również w nowoczesnej interpretacji uzyskują należną im formę, wciąż pełną poczucia obcowania z czymś naprawdę wielkim.

Album ukaże się 150 kolorowych i 450 czarnych wydań, wzbogaconych m.in. liner notes, które opracował dziennikarz oraz publicysta Hirek Wrona.

Kolejne tytuły sezonu już w fazie produkcji – i jesteśmy przekonani – że będą to prawdziwe killery - zapewnia nas Adam Czerwiński, szef całego przedsięwzięcia. 

Zapraszamy do odwiedzenia strony i sklepu AC Records

info prasowe 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.