Newsy

"The Mandrake Project" Bruce'a Dickinsona już w sprzedaży

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
01.03.2024

1 marca to dzień premiery nowego solowego albumu lidera Iron Maiden, zatytułowanego "The Mandrake Project". Bruce Dickinson prowadzi także trasę promującą wydawnictwo, w ramach której zagra na Mystic Fest w Gdańsku.

Album “The Mandrake Project” zawiera 10 nowych utworów, w tym promujące go single: ‘Afterglow of Ragnarok’ i ‘Rain On The Graves’. Album wywołał zachwyt na całym świecie. Płyta jest ciężka pod względem brzmienia i bogata w treść, jeśli chodzi o warstwę muzyczną. To urzeczywistnienie wizji Bruce’a, której przygotowanie zajęło bardzo długo i która zawiera najlepsze w jego karierze wykonania wokalne. Współtwórcą tego dzieła jest producent Roy Z, z którym Bruce również wspólnie napisał wiele utworów. Wspólnie stworzyli płytę, która zdefiniuje muzykę rockową w 2024 roku.

"The Mandrake Project" to także komiks o tym samym tytule, którego współautorami są Bruce Dickinson oraz scenarzysta Tony Lee (słynny autor takich dzieł jak np. "Dr. Who") i rysownik Staz Johnson (rysujący dla kultowego wydawnictwa 2000AD), a okładki wykonał wielki mistrz Bill Sienkiewicz. Wydany zostanie w postaci 12 książek, które razem stworzą cykl 3 serii historycznych.

W ramach promocji albumu Bruce odbywa obecnie trasę po Europie, gdzie podpisuje płyty, spotyka się z fanami i uczestniczy w publicznych przesłuchaniach albumu. Artysta i jego niesamowity zespół zagrają utwory z płyty “The Mandrake Project” na żywo w trakcie trasy koncertowej, już tej wiosny i lata. W niedawno ogłoszonym składzie uczestniczyć będzie dwóch fenomenalnych gitarzystów: Philip Naslund i Chris Declercq oraz perkusista Dave Moreno, basistka Tanya O’Callaghan oraz wirtuoz instrumentów klawiszowych - Mistheria.

W Polsce Bruce Dickinson wystąpi w ramach Mystic Fest w Gdańsku (5-8 czerwca).

Album dostępny jest w sklepach muzycznych i w sprzedaży online: Bruce Dickinson - The Mandrake Project

Komiks "The Mandrake Project" dostępny jest w Z2 Comics.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.