Newsy

Nadchodzi winyl Piotra Banacha

Portal Winylowy
Portal Winylowy
13.11.2018

Niezwykle miło nam poinformować, że już niebawem ukaże się winyl Wu-Wei Piotra Banacha - legendarnego założyciela takich grup jak Hey czy Indios Bravos. Przekazujemy specjalną wiadomość od Pana Winyla, który odpowiada za wydawnictwo. Psychosonda ma przyjemność wspierać promocję tego wyjątkowego wydarzenia! 

Cześć!

Zacznę od pytania: czy ktoś z Was nie wie, kim jest Piotr Banach?  Aha… to oznacza, że każdy wie :-) Tak myślałem. Trudno nie znać kogoś, kto od 30 lat jest na polskiej scenie muzycznej (specjalnie nie piszę rockowej, bo i nie zawsze muzyka Piotra pod ten gatunek podpadała), tworzy lub współtworzy kapele, które przeszły do historii. Na swoim profilu na FB Piotr pisze: policzyłem - (nie licząc składanek i kompilacji) nagrałem, jako muzyk, kompozytor, i w co najmniej połowie przypadków tekściarz i producent, 19 płyt. 

Przez ponad 30 lat Piotr nieustannie tworzył. Oczywiście, najlepiej znany z zespołu HEY, ale wcześniej byli przecież Kolaboranci i Dum Dum, później Indios Bravos, a teraz BAiKAdo którego ostatnio dołączył Marcin Żabiełowicz z HEY-a. Banach jednakże nie tylko kolektywnie się udziela, ceni sobie spokój i wolność tworzenia, dlatego pisze własne, autorskie piosenki.

Wu-Wei na czterdziestkę 

W 40 urodziny Piotra, w 2005 roku, ukazała się jego solowa płyta Wu-Wei. Jak mówi w wywiadzie udzielonym dla Winylowo TV: Nagrałem tę płytę od siebie dla siebie w urodzinowym prezencie (cały wywiad do oglądnięcia tutaj).

Dziś mam przyjemność zapowiedzieć ten album. Wychodzi on nakładem Chodzą Słuchy Records, producentem wykonawczym jest Winylowo Records. Płyta tłoczona jest w polskiej tłoczni WM Fono.

Chodzą Słuchy podchodzi mega profesjonalnie i szczegółowo dopieszczając detale. Jestem pełen podziwu dla Piotra Mamcarza, który założył to wydawnictwo i to jest jego pierwszy projekt. Piotr Banach, mega zasłużony człowiek dla polskiej sceny muzycznej, zdecydował się na wsparcie tego niezależnego przedsięwzięcia bo uwierzył w Piotra i w to, że to ma sens. Ja też uwierzyłem i tak doszło do pojawienia się tej płyty na świecie. Dziś 13 listopada powinny wychodzić już do nas test pressy. Czekamy niecierpliwie.

Gdzie można kupić tę mega limitowaną edycję?

Album Wu-Wei jak już wspomniałem, jest dopieszczony w najmniejszych szczegółach i wygląda przepięknie. Można go zamówić:  

--> https://www.winylowo.com/pl/reggae-ska/1001128-piotr-banach-wu-wei-2lp-black-vinyl-numerowana-cd-nowa.html (płyta winylowa 2 LP, 180 gram, kolor black)

--> https://www.winylowo.com/pl/reggae-ska/1001127-piotr-banach-wu-wei-2lp-marble-blackpurple-vinyl-numerowana-cd-nowa.html) (płyta winylowa 2 LP, 180 gram, kolor black/purple marble)

Łączny nakład 500 sztuk - numery od 001 do 200 kolor, a od 201 do 500 czarne, 45 RPM, numerowana, plus płyta CD i 8-stronnicowa wkładka (zawiera esej Piotra Banacha na temat płyty i genezy jej tytułu). Na płycie znajdują się 3 wcześniej niepublikowane utwory i wersje alternatywne utworów już znanych.

Co nas czeka z okazji premiery? 

Do 22 listopada trwa przedsprzedaż, a z tym związane są bardzo fajne rzeczy i wydarzenia. Dlaczego warto kupić w przedsprzedaży?

  • Otrzymasz autograf na płycie - przed jej zafoliowaniem Piotr ją dla Ciebie imiennie podpisze, np.: dla Zenka Piotr Banach.
  • Każda osoba, która zakupiła płytę w przedsprzedaży, ma zagwarantowany bilet na koncert Piotra Banacha i jego nowego zespołu BAiKA, który odbędzie się w Jaworznie, w Jazz Clubie przy ulicy Pocztowej 5 (6 grudnia, godz. 19.oo). Program koncertu: spotkanie autorskie, koncert Wu-Wei + Gutek, koncert BAiKA. 
  • Kupując płytę możesz wziąć udział w konkursie. Po zakupie płyty i wpłacie należy odpowiedzieć na pytanie: W jakim zespole grał Piotr Banach wraz z Kasią Nosowską? Do wygrania 3 wejściówki na ekskluzywny odsłuch płyty Piotra Banacha "Wu-Wei". Poprawną odpowiedź należy przesłać na adres: panwinyl@winylowo.com. Konkurs trwa do 22 listopada 2018 do północy. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 26 listopada na FB Chodzą Słuchy Records o godzinie 12.oo.

Odsłuch odbędzie się 30 listopada w Warszawie w SoundClub (ul.Skrzetuskiego 42, godz. 19.oo). W programie imprezy autorskiej dla dziennikarzy:

  • spotkanie z Piotrem Banachem,
  • poczęstunek,
  • odsłuch płyty na sprzęcie o wartości ponad 500 000 zł,
  • prowadzący: Piotr Metz,
  • wręczenie upominków od Chodzą Słuchy Records i Winylowo Records.

Szczegółowe informacje w linkach do produktów podanych powyżej.

Po 22 listopada płyta będzie ciągle w przedsprzedaży (premiera 30 listopada), ale nie będzie można już wziąć udziału w konkursie odsłuchowym, który zamykamy 22 listopada o północy.

Jest to wyjątkowe wydawnictwo, materiały źródłowe otrzymaliśmy od Piotra, były to materiały sprzed jakiejkolwiek kompresji, prosto z jego dysku. Obróbką masteringu zajął się Kamil Łazikowski z Soyuz Studio, który już robił dla nas mastering do Cool Kids Of Death. Jestem przekonany, że i brzmienie i oprawa graficzna usatysfakcjonują każdego, nawet wybrednego kolekcjonera i fana muzyki Piotra Banacha.

Płyta ma mój osobisty certyfikat: “Pan Winyl Poleca”, czyli podpisuję się pod tym rękoma i nogami :-)

Serdecznie polecam - Pan Winyl

Artykuł sponsorowany.  

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.