Newsy

Zrób sobie winyla, czyli przenośna wycinarka płyt od Teenage Engineering

Portal Winylowy
Portal Winylowy
06.10.2022
Oryginalny gadżet dla miłośników winyli: marka Teenage Engineering we współpracy z fizykiem i projektantem urządzeń audio Yuri Suzuki wypuściła na rynek kompaktową wycinarkę 5-calowych płyt pod nazwą PO-80 Record Factory.

Vintage’ovy design i wyrazista kolorystyka PO-80 Record Factory przykuwają wzrok od pierwszych chwil; nie da się ukryć, że poza swoją nominalną funkcją produkt może pełnić także rolę efektownej dekoracji wnętrza. Sprzęt umożliwia grawerowanie i odtwarzanie płyt winylowych 5” z ultra-analogowym brzmieniem lo-fi. Wystarczy podłączyć go do dowolnego urządzenia audio wyposażonego w port 3,5 mm, by po kilku minutach cieszyć się samodzielnie nagranym winylem – jak podaje producent, można rejestrować na nim nagrania własnego autorstwa lub odmieniać brzmienie ulubionych 7-calowych albumów.

PO-80 Record Factory sprzedawany jest w zestawie z igłami i czystymi płytami do zapisu. Gotowe winyle można odsłuchiwać za pomocą wbudowanych głośników lub podłączyć sprzęt do głośników zewnętrznych przy pomocy 3,5-milimetrowej wtyczki. Warto przy tym zaznaczyć, że parametry techniczne produktu Teenage Engineering nie pozwalają na wygenerowanie wysokiej jakości dźwięku – to sprzęt typowo rekreacyjny, przeznaczony dla hobbystów i kolekcjonerów.

PO-80 Record Factory dostępny jest w cenie 149 euro na stronie Teenage Engineering.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.