Społeczność

Dominik "Tubas" Masalski (Trzaski)

Marcin Mieszczak
Marcin Mieszczak
11.03.2024

Dominik "Tubas" Masalski od lat prowadzi sklep Trzaski.pl. To w nim znajdziecie m.in. wiele oryginalnych, amerykańskich wydań z muzyką jazzową, funkową czy rockową. Jest także członkiem projektu Tubas Składowski.

Imię i nazwisko:
Dominik Masalski (Tubas)

Rocznik:
1984

Płyty winylowe zbieram od:
2006 roku

Obecnie mam w kolekcji:
około 1000 wyselekcjonowanych egzemplarzy w które wierzę, które kojarzą mi się z fajnymi miejscami i ludźmi, które są ponadczasowe i które służą mi do grania imprezek.

Pierwsza (świadomie kupiona) płyta winylowa…
"Purple Rain" Prince'a w Kazimierzu Dolnym, byłem na jakiejś wycieczce i stał tam pan z trzema skrzynkami płyt. Pośród nich to była jedyna, która wpisywała się choć trochę w nurt muzyki „czarnej”. W tym momencie postanowiłem, że zaczynam zbierać płyty, choć dopiero dwa lata później kupiłem gramofon.

Winylowy Święty Graal w mojej kolekcji to…
nie mam Świętego Graaala, albo inaczej, uszczupliłem swoją kolekcję do tego stopnia, że większość z moich płyt to skarby. I totalnie czynnik materialny nie ma tam znaczenia. Są to albumy, które zmieniły moje życie, moje postrzeganie muzyki, otworzyły głowę. Albumy, które przypominają mi o pięknych  ludziach i pięknych historiach.

"One Size Fits All" Franka Zappy, zawsze będzie przypominał mi mojego nieżyjącego już kumpla, psychofana Franka. On pokazał mi ten album, którego wtedy totalnie nie rozumiałem, a do którego wróciłem później. "Tomorrow" Masakeli, który zawsze będzie mi się kojarzył z pierwszymi tripami z Pawłem Janiszewskim ze Świętego Spokoju. Debiut Bowiego, który zawsze przypomina mi Islandię i mojego wujka stamtąd, jego mieszkanie to świątynia Davida Bowiego. "Karma" Sandersa, album, który wprowadził mnie w jazz spirytualny i zmienił moją religię. "OutKast" ATLiens kupiony z prywatnej kolekcji Volta, który wygląda jak opona zimowa, a gra jak nic innego...i wiele, wiele innych.

Najładniej wydana płyta winylowa w mojej kolekcji to…
Bardzo lubię wydania DIY ze sceny punkowej, przez małe nakłady często są to handmade'owe okładki i dodatkowe elementy. Jedną z "ładnych" płyt, jakie mam w kolekcji, jest "Church Of the Blue Nun". do albumu jest dołączona świeca w kształcie Matki Boskiej, było 70 egzemplarzy.

Płyty winylowe szczególnie lubię za…
wspomnienia, historie, rytuał.

Płyty winylowe zazwyczaj kupuję w…
W Polsce korzystam z rekomendacji Maćka z Winyl Marketu oraz Pawła ze Świętego Spokoju. Resztę egzemplarzy zdobywam w tym momencie na zagranicznych tripach lub od prywatnych kolekcjonerów.

Mój/Moja winylowy/a bohater/ka to…
Antoni Krupa - człowiek dla którego muzyka to całe życie.

Sprzęt, na którym odtwarzam winyle, to…
Technics 1210 mk5, Harman Kardon 650 i głośniki Jamo.

Najlepiej brzmiąca płyta winylowa w mojej kolekcji to…
Uwielbiam War "All Day Music", świetnie się tego słucha w skupieniu.

Najbardziej wymarzona płyta do mojej kolekcji to…
Na dzień dzisiejszy chciałbym mieć Heath Brothers "Marchin On" w fajnym stanie, w starym pressie.

Przyszłość winyli to…
moja przyszłość.

Zobacz wizytówkę sklepu Trzaski na naszym portalu i przejrzyj ofertę.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.