Newsy

"Bots' Party" - drugi singiel z nowej solowej płyty Mariusza Dudy

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
13.10.2023

Lider Riverside i Lunatic Soul zapowiada kolejny album solowy: nowe wydawnictwo Mariusza Dudy, zatytułowane "AFR AI D", ukaże się w sprzedaży już 17 listopada. Znamy już drugi singiel promujący płytę, "Bots' Party".

Tak mówi Mariusz Duda o nowym singlu:

Bots' Party" to kompozycja zainspirowana dwiema rzeczami: francuską muzyką elektroniczną w stylu Air czy Daft Punk i grami video, w których występują roboty (Nie Automata, Stray, Machinarium). Francuska elektronika często kojarzyła mi się z używaniem przetworzonych wokali (Jean Michel Jarre - Zoolook), i takie też chciałem tutaj użyć, co miałoby symbolizować język sztucznej inteligencji.

„Bots' Party" to utwór, który nie pasowałby do moich innych muzycznych projektów. Jest wręcz stworzony do nowego muzycznego świata, który zacząłem kilka lat temu. Świata zdominowanego przez moją miłość do muzyki elektronicznej. Bliżej jest mi tutaj charakterem do twórczości chociażby norweskiego Royksopp, niż jakiegokolwiek innego zespołu czy artysty progresywnego, z jakim to gatunkiem jestem głównie kojarzony. Sam utwór też podkreśla moją fascynację grami video, które od zawsze kochałem i które od zawsze inspirowały mnie również do tworzenia muzyki. W tym przypadku chodziło o gry, w których pojawiały się roboty, androidy i sztuczna inteligencja. 

Gitarowa solówka na końcu symbolizuje czynnik ludzki. Ten organiczny instrument ma niejako równoważyć Sztuczną Inteligencję i pokazać, że nie musimy się jej bać. Że możemy żyć ze sobą w symbiozie. 

Materiał zrealizowany został w warszawskim Studiu Serakos, przez Magdę i Roberta Srzednickich, a zmasterowany został przez Roberta Szydło. Mariusz Duda sam zagrał na wszystkich instrumentach, z wyjątkiem gitary elektrycznej, na której gościnnie udzielił się Mateusz Owczarek. Za szatę graficzną odpowiada stale współpracujący przy tym projekcie, niemiecki ilustrator Hajo Müller.Al

Posłuchaj singla "Bots' Party":

Album będzie dostępny w wersji CD, na 180-gramowym winylu oraz na kasecie magnetofonowej. Wszystkie nośniki można zamówić na stronie wydawcy: Mariusz Duda - AFR AI D

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.