Newsy

Reedycja "Another Perfect Day" Motörhead na 40. rocznicę premiery

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
13.10.2023

W 40-lecie wydania szóstego albumu zespołu Motörhead "Another Perfect Day" BMG wypuści wersję deluxe tego albumu w postaci 2LP i 2CD. Wydawnictwo ukaże się 3 listopada. Promuje je utwór 'One Track Mind (Live at Hull City Hall)', który znajdzie się na drugiej, dodatkowej płycie z nigdy niewydanym dotąd koncertem z 1983 roku.

Motörhead wydał swój szósty studyjny album "Another Perfect Day" w 1983 roku, a jego premierę oraz odbiór zaburzyła wówczas informacja o rozpadzie 'klasycznego' składu grupy. Z Motörhead odszedł Eddie 'Fast' Clarke; zastąpił go gitarzysta Thin Lizzy Brian 'Robbo' Robertson. Dla fanów był to szok i stąd wydanie albumu spotkało się z kontrowersyjnym przyjęciem.

Zmieniło się także brzmienie grupy. Lemmy określił muzykę Motörhead z ery "Another Perfect Day" jako 'musicalową'. Według wielu zespół zastąpił na niej swoją nieokrzesaną dzikość utartymi rockowymi schematami. 

Po 40 latach od swojego wydania płyta zasługuje na ponowne przesłuchanie w oderwaniu od kontekstu ówczesnej kontrowersji, którą wywołała. Wersje deluxe (2CD i 3LP) wzbogacone będą o nigdy niepublikowany koncert Motörhead z 1983 roku, do płyt dołączona będzie pokaźna książeczka z historia powstania albumu i wieloma niepublikowanymi zdjęciami, a na CD i w digitalu znajdą się ponadto utwory bonusowe: m.in niepublikowane wersje demo nagrań z płyty.


Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.