Newsy

Winyle na PGE Narodowym w ramach Audio Video Show 22

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
07.10.2022
W dniach 28-30 października Warszawę ogranie audiofilskie szaleństwo! Druga co do wielkości wystawa sprzętu audio i video w Europie otworzy przed zwiedzającymi drzwi 160 sal prezentacyjnych, zapraszając do świata najlepszego dźwięku i najdroższego sprzętu. Tradycyjnie w przestrzeniach PGE Narodowego pojawi się również największa w kraju strefa winyli. Miłośnicy analogowego brzmienia i czarnych krążków szykujcie się! Nowości, kolekcjonerskie wydania i prawdziwe „białe kruki” czekają! Impreza pod patronatem Psychosondy!

Wystawa Audio Video Show 22 ruszy za trzy tygodnie! Dla miłośników najwyższej jakości dźwięku to prawdziwe święto, z roku na rok celebrowane w coraz szerszym gronie. W przestrzeniach PGE Narodowego i apartamentach hoteli Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip tradycyjnie spotkają się nie tylko wystawcy prezentujący swoje urządzenia i systemy audio, ale też dziennikarze, recenzenci, muzycy i przede wszystkim pasjonaci muzyki w czystej postaci. To na nich czekać będą przedstawiciele 600 marek obecnych na wystawie, konstruktorzy i projektanci sprzętu, przedstawiciele wytwórni muzycznych, kolekcjonerzy i antykwariusze, w tych dniach wystawiający swoje zbiory w strefie winyli na PGE Narodowym. 

Strefa winyli to setki tysięcy płyt z największych polskich i zagranicznych sklepów z niezwykle bogatą ofertą, zarówno dla poszukiwaczy nowości, jak i dla koneserów prawdziwych analogowych rarytasów. To również okazja do spotkań z innymi kolekcjonerami i artystami, którzy podpisują swoje wydawnictwa. 

W tym roku na Audio Video Show premierowo pojawi się między innymi stoisko Polskich Nagrań wytwórni Warner Music Poland, które oprócz aktualnych pozycji z katalogu, oferować będzie archiwalne egzemplarze płyt ze skarbca Polskich Nagrań – w tym pojedyncze testpressy i limitowane edycje nowości na kolorowych winylach oraz merch z logiem wytwórni i legendarnej serii Polish Jazz. Doskonale znany miłośnikom analogowego brzmienia Mieczysław Stoch, właściciel ArtReco, wystawi na sprzedaż część swojej prywatnej kolekcji japońskich winyli, a wśród nich prawdziwe „białe kruki”, a Hirek Wrona, znakomity dziennikarz i komentator zdarzeń muzycznych, zbieracz czarnych płyt, fan jakości i dobrych brzmień opowie o aspektach wolności w jazzie.

A to tylko początek atrakcji, bo wystarczy zajrzeć na poziom drugi na PGE Narodowym (mapa wystawców https://audioshow.pl/pl/wystawa/mapa), by trafić na światową premierę najnowszego ramienia gramofonowego kultowej marki J.Sikora. Firma po raz pierwszy zaprezentuje rewolucyjne kewlarowe ramię linii KV MAX, a prezentacja odbędzie się z flagowym modelem gramofonu J.Sikora Reference, który jako jeden z nielicznych na świecie otrzymał prestiżowy rating A+. 

Patronat nad strefą winyli na wystawie Audio Video Show 22 objął portal Psychosonda - poświęcony wyłącznie kulturze winylowej. 

„Bardzo się cieszymy, że jako Psychosonda jesteśmy patronem strefy winylowej na wystawie Audio Video Show 22. Zależy nam na wsparciu i promocji takich inicjatyw, a także ludzi tworzących kulturę winylową w Polsce, wydawnictw, sklepów płytowych i samych artystów.

Jesteśmy przekonani, że winyle są wyjątkowe w szalonych, cyfrowych czasach XXI wieku. Dla wielu osób kluczowe jest naturalne, najbardziej dopasowane do naszego słuchu brzmienie, a piękne, duże okładki stanowią uzupełnienie muzyki na krążku. Płyty często kupujemy w niezależnych sklepach muzycznych lub na targach, co jest okazją do spotkania z innymi pasjonatami muzyki. Wszystko to tworzy pewien rytuał poznawania i słuchania muzyki. Winyl każe nam zatrzymać się, być „tu i teraz". Płytę musimy ściągnąć z półki, położyć na talerzu gramofonu, nastawić igłę. To sprawia, że muzyka przez moment jest w centrum, a jej odbiór staje się pełniejszy. Nie jest tłem, ale esencją danej chwili” – przypomina Marcin Mieszczak - założyciel i redaktor prowadzący portalu Psychosonda.

Wystawę wpierają medialnie również: magazyn Audio, Audio-Video, HiFi i Muzyka, Radio Eska, Radio Eska Rock, Wirtualna Polska, Benchmark.pl, android.com.pl, Związek Producentów Audio i Video i Roon – producent oprogramowania do zarządzania muzyką z różnych źródeł, stworzonego z myślą o audiofilach i stawiającego nacisk na bezkompromisową jakość dźwięku.

Audio Video Show 2022 odbędzie się w dniach:

Piątek, 28 października 2022 12:00 – 20:00
Sobota, 29 października 2022 10:00 – 20:00
Niedziela, 30 października 2022 10:00 – 18:00

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.