Newsy

"Back to Black. Historia Amy Winehouse" - ścieżka dźwiękowa na winylu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
20.03.2024

W kwietniu na ekrany kin trafi „Back to Black. Historia Amy Winehouse” – film Sam Taylor-Johnson oparty na biografii Amy Winehouse. Nieco później, 17 maja, ukaże się kompilacja „Back To Black: Songs from the Original Motion Picture”.

Standardowe, złożone z 12 utworów wydanie będzie zawierało m.in. trzy utwory z debiutanckiego albumu Amy „Frank”, a także trzy piosenki z wielokrotnie nagradzanego arcydzieła „Back to Black”. W zestawie znajdzie się także nowy utwór – „Song for Amy”, wykonany przez Nicka Cave’a, który wraz ze swoim wieloletnim współpracownikiem Warrenem Ellisem skomponował muzykę do filmu. Pozostałych pięć utworów to dzieła artystek, które wywarły szczególny wpływ na Amy – The Shangri-Las, Billie Holiday, Minnie Riperton, Dinah Washington i Sarah Vaughan. Ich głosy pojawiają się w kluczowych fragmentach filmu, nie mogło więc zabraknąć ich na płycie.

„Back to Black: Songs from the Original Motion Picture” będzie dostępne jako na 140g czarnym winylu, jako limitowany brzoskwiniowy winyl, na podwójnym winylu, pojedynczej i podwójnej płycie CD. Winylowe wydania zostaną wzbogacone o wprowadzenie napisane przez Sam Taylor-Johnson. Ponadto w wersjach 2CD i 2LP znajdą się zrobione przez reżyserkę w trakcie prac nad filmem czarno-białe zdjęcia.

Wszystkie wydania fizyczne ukażą się 17 maja. Od 12 kwietnia, czyli od dnia premiery filmu w Wielkiej Brytanii, wydawnictwo będzie dostępne w digitalu.

„Back to Black: Historia Amy Winehouse” to film uznanej reżyserki Sam Taylor-Johnson. Główną rolę w produkcji opowiadającej o prywatnym i zawodowym życiu Winehouse w Londynie oraz jej niezwykłej drodze do sławy zagrała Marisa Abela („Branża”). Na ekranie partnerują jej nagrodzony statuetką BAFTA Jack O’Connell, Eddie Marsan, Juliet Cowan oraz nominowana do Złotego Globu i Oscara Lesley Manville. Na ekrany polskich kin film wejdzie 19 kwietnia.


Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.